Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Brussel houdt zeker zeventig mensen aan bij coronaprotest

Politie Brussel houdt zeker zeventig mensen aan bij coronaprotest

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Brusselse politie heeft bij de grote betoging tegen de coronamaatregelen zondag in Brussel zeker zeventig mensen aangehouden omdat "ze in het bezit waren van of gegooid hebben met projectielen, voor weerspannigheid en beschadigingen van de openbare weg", aldus een politiewoordvoerder. Voor het begin van de betoging werden al zes mensen aangehouden die in het bezit waren van verboden of gevaarlijke voorwerpen.

Meerdere agenten en burgers raakten gewond bij de rellen. In totaal werden drie politiemensen en twaalf demonstranten overgebracht naar het ziekenhuis. Daarvan verkeert niemand in levensgevaar. De politie geeft maandag een nieuwe update.

Na de Europese manifestatie voor de democratie, een betoging tegen de coronamaatregelen, waren rellen uitgebroken in en nabij het Jubelpark. Daarop ontruimde de oproerpolitie het park met waterkanonnen. Duizenden mensen bleven echter hangen in de omgeving van het park, waar de rellen doorgingen. Bij de ingang van een metrostation werd met voetzoekers, vuilnisbakken en andere spullen gegooid, ook werden agenten met dranghekken aangevallen.

Gemaskerde demonstranten

Eerder was een groep gemaskerde demonstranten in de Europese wijk in Brussel de confrontatie met de politie aangegaan. Enkele gebouwen en wagens werden beschadigd. De politie gebruikte traangas tegen de demonstranten en zette een waterkanon in.

Demonstranten probeerden ook een gebouw van de Europese Unie binnen te dringen. Meerdere ruiten sneuvelden. De politie kwam in actie om dit pand en andere Europese instellingen te beschermen.

Vlaggen

Volgens een schatting van de politie kwamen ongeveer 50.000 mensen naar Brussel om te protesteren. In de menigte waren naast Vlaamse en Belgische ook Nederlandse, Franse, Poolse en Duitse vlaggen te zien. Actievoerders liepen met spandoeken met daarop teksten als 'vrijheid, geen dictatuur', 'de maatregelen moeten stoppen' en 'stop de coronadictatuur'. Ook werden teksten gezongen als You gotta fight for your right to party, uit een nummer van de Beastie Boys, en We don't need no vaccination, vrij naar de zin We don't need no education uit het beroemde Pink Floyd-nummer The Wall.

De betogers hadden zich vanaf 11.00 uur op het station Brussel-Noord verzameld. Ze liepen via de kleine Brusselse ring en de Belliardstraat en bereikten rond 13.00 uur het Jubelpark. Daar sprak een aantal mensen de betogers toe.

Ook eerdere betogingen in Brussel tegen de coronamaatregelen liepen uit de hand. Om de betoging dit keer in goede banen te leiden, werden stewards ingezet en hadden de organisatoren de actievoerders opgeroepen vreedzaam te betogen.

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

19 minuten geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

5 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

5 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

6 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

6 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

6 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

7 uur geleden