Politie Brussel honderden keren in actie tijdens jaarwisseling
BRUSSEL (ANP) - De politie in de Belgische hoofdstad Brussel heeft tijdens de jaarwisseling honderden keren in actie moeten komen. Ondanks een avondklok en het vuurwerkverbod moest volgens de krant De Standaard 528 keer worden ingegrepen. Agenten rukten onder meer uit voor voertuigbranden, illegale feesten en omdat vuurwerk werd afgestoken.
De politie had voorafgaande aan de jaarwisseling benadrukt goed voorbereid te zijn. Het kwam de afgelopen jaren herhaaldelijk tot ongeregeldheden rond de jaarwisseling. "We zullen snel en beslissend optreden bij rellen. We gaan geen kat-en-muisspelletjes met de politie tolereren", beloofde korpschef Jurgen De Landsheer eerder tegenover de krant.
Agenten hebben uiteindelijk 209 mensen tijdelijk opgepakt voor uiteenlopende overtredingen. 84 mensen zijn op de bon geslingerd omdat ze de avondklok negeerden en nog eens 55 personen voor het overtreden van het samenscholingsverbod. De politie moest ook zes feestjes stilleggen. Daar waren tussen de 5 en 15 mensen aanwezig.
Ook mensen die zich niet aan het vuurwerkverbod hielden, leverden de politie extra werk op. Er moest tientallen keren worden ingegrepen. Daarnaast moesten ook bussen, trams en andere voertuigen het ontgelden. Zo zijn alleen tussen 18.00 uur en middernacht zeker twintig auto's en twee scooters in brand gestoken. Later in de nacht volgden nog meer meldingen over brandstichting.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
36 minuten geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
39 minuten geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
4 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
4 uur geleden