Politie Brussel honderden keren in actie tijdens jaarwisseling
BRUSSEL (ANP) - De politie in de Belgische hoofdstad Brussel heeft tijdens de jaarwisseling honderden keren in actie moeten komen. Ondanks een avondklok en het vuurwerkverbod moest volgens de krant De Standaard 528 keer worden ingegrepen. Agenten rukten onder meer uit voor voertuigbranden, illegale feesten en omdat vuurwerk werd afgestoken.
De politie had voorafgaande aan de jaarwisseling benadrukt goed voorbereid te zijn. Het kwam de afgelopen jaren herhaaldelijk tot ongeregeldheden rond de jaarwisseling. "We zullen snel en beslissend optreden bij rellen. We gaan geen kat-en-muisspelletjes met de politie tolereren", beloofde korpschef Jurgen De Landsheer eerder tegenover de krant.
Agenten hebben uiteindelijk 209 mensen tijdelijk opgepakt voor uiteenlopende overtredingen. 84 mensen zijn op de bon geslingerd omdat ze de avondklok negeerden en nog eens 55 personen voor het overtreden van het samenscholingsverbod. De politie moest ook zes feestjes stilleggen. Daar waren tussen de 5 en 15 mensen aanwezig.
Ook mensen die zich niet aan het vuurwerkverbod hielden, leverden de politie extra werk op. Er moest tientallen keren worden ingegrepen. Daarnaast moesten ook bussen, trams en andere voertuigen het ontgelden. Zo zijn alleen tussen 18.00 uur en middernacht zeker twintig auto's en twee scooters in brand gestoken. Later in de nacht volgden nog meer meldingen over brandstichting.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
4 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
7 uur geleden