Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Brussel honderden keren in actie tijdens jaarwisseling

Politie Brussel honderden keren in actie tijdens jaarwisseling

BRUSSEL (ANP) - De politie in de Belgische hoofdstad Brussel heeft tijdens de jaarwisseling honderden keren in actie moeten komen. Ondanks een avondklok en het vuurwerkverbod moest volgens de krant De Standaard 528 keer worden ingegrepen. Agenten rukten onder meer uit voor voertuigbranden, illegale feesten en omdat vuurwerk werd afgestoken.

De politie had voorafgaande aan de jaarwisseling benadrukt goed voorbereid te zijn. Het kwam de afgelopen jaren herhaaldelijk tot ongeregeldheden rond de jaarwisseling. "We zullen snel en beslissend optreden bij rellen. We gaan geen kat-en-muisspelletjes met de politie tolereren", beloofde korpschef Jurgen De Landsheer eerder tegenover de krant.

Agenten hebben uiteindelijk 209 mensen tijdelijk opgepakt voor uiteenlopende overtredingen. 84 mensen zijn op de bon geslingerd omdat ze de avondklok negeerden en nog eens 55 personen voor het overtreden van het samenscholingsverbod. De politie moest ook zes feestjes stilleggen. Daar waren tussen de 5 en 15 mensen aanwezig.

Ook mensen die zich niet aan het vuurwerkverbod hielden, leverden de politie extra werk op. Er moest tientallen keren worden ingegrepen. Daarnaast moesten ook bussen, trams en andere voertuigen het ontgelden. Zo zijn alleen tussen 18.00 uur en middernacht zeker twintig auto's en twee scooters in brand gestoken. Later in de nacht volgden nog meer meldingen over brandstichting.

Meer uit Buitenland

EU-Hof: Polen moet in Duitsland gesloten homohuwelijk erkennen

LUXEMBURG (ANP) - Polen moet het huwelijk van twee Poolse mannen die met elkaar trouwden in Duitsland erkennen. Dat oordeelde het Hof van Justitie van de Europese Unie (HvJ-EU) dinsdag. Een EU-lidstaat mag het huwelijk tussen twee burgers van hetzelfde geslacht niet weigeren als zij wettig getrouwd zijn in een ander EU-land, aldus het hof.

27 minuten geleden
Kyiv: Russische aanvallen 'terroristisch antwoord' op vredesplan

KYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.

1 uur geleden
Macron waarschuwt voor zwakte tegenover dreiging Rusland

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.

2 uur geleden
Amerikaanse topfiguur spreekt Russen in Abu Dhabi over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.

3 uur geleden
Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

6 uur geleden
Slachtoffers door Oekraïense aanvallen op Rusland

TAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.

6 uur geleden
Hoekstra: klimaattop mogelijk op andere manier organiseren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".

7 uur geleden