Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Brussel honderden keren in actie tijdens jaarwisseling

Politie Brussel honderden keren in actie tijdens jaarwisseling

BRUSSEL (ANP) - De politie in de Belgische hoofdstad Brussel heeft tijdens de jaarwisseling honderden keren in actie moeten komen. Ondanks een avondklok en het vuurwerkverbod moest volgens de krant De Standaard 528 keer worden ingegrepen. Agenten rukten onder meer uit voor voertuigbranden, illegale feesten en omdat vuurwerk werd afgestoken.

De politie had voorafgaande aan de jaarwisseling benadrukt goed voorbereid te zijn. Het kwam de afgelopen jaren herhaaldelijk tot ongeregeldheden rond de jaarwisseling. "We zullen snel en beslissend optreden bij rellen. We gaan geen kat-en-muisspelletjes met de politie tolereren", beloofde korpschef Jurgen De Landsheer eerder tegenover de krant.

Agenten hebben uiteindelijk 209 mensen tijdelijk opgepakt voor uiteenlopende overtredingen. 84 mensen zijn op de bon geslingerd omdat ze de avondklok negeerden en nog eens 55 personen voor het overtreden van het samenscholingsverbod. De politie moest ook zes feestjes stilleggen. Daar waren tussen de 5 en 15 mensen aanwezig.

Ook mensen die zich niet aan het vuurwerkverbod hielden, leverden de politie extra werk op. Er moest tientallen keren worden ingegrepen. Daarnaast moesten ook bussen, trams en andere voertuigen het ontgelden. Zo zijn alleen tussen 18.00 uur en middernacht zeker twintig auto's en twee scooters in brand gestoken. Later in de nacht volgden nog meer meldingen over brandstichting.

Meer uit Buitenland

Pride-vlag verwijderd van lhbti-monument in New York

NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.

4 uur geleden
Colombiaanse president zegt ontsnapt te zijn aan moordaanslag

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.

4 uur geleden
Trump zei volgens FBI-document dat 'iedereen' wist over Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.

4 uur geleden
Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

7 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

7 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

7 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

7 uur geleden