
Politie Brazilië: verdachte geeft moord vermiste journalist toe
ATALAIA DO NORTE (ANP/RTR) - Een verdachte in de zaak rond de vermiste Britse journalist Dom Philips en de Braziliaanse overheidsmedewerker Bruno Pereira heeft toegegeven de twee vermoord te hebben, zei de Braziliaanse federale politie in een persconferentie. De verdachte heeft de politie naar de begraafplaats van de lichamen geleid, waar vervolgens menselijke resten zijn aangetroffen. De politie zal samenwerken met Interpol om de lichamen te identificeren.
Even voor de persconferentie liet de Braziliaanse justitieminister Anderson Torres via Twitter al weten dat de politie menselijke resten had aangetroffen. Dat een verdachte de moord had toegegeven was eerder op woensdag (lokale tijd) al vermeld door Braziliaanse media. In de zaak zijn twee broers aangehouden. De politie geeft aan dat er mogelijk meer arrestaties zullen volgen.
Al dagen was er onduidelijkheid over het lot van de twee, die sinds ruim een week vermist zijn. Maandag zei de vrouw van Phillips dat de mannen dood waren gevonden in het Amazoneregenwoud, maar de autoriteiten weerspraken dat. Wel zei president Jair Bolsonaro dat er menselijke resten zijn gevonden, maar dat ontkende een zoekteam later.
Phillips schrijft voor de Britse krant The Guardian en Pereira werkt voor het Braziliaanse overheidsagentschap voor inheemse zaken. De twee waren samen op expeditie in de Javarivallei, langs de grens met Peru. Ze zouden interviews afnemen voor een boek over natuurbehoud in het gebied dat het toneel is van illegale visvangst, houtkap, mijnbouw en drugshandel.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - Inspecteurs van de VN-atoomwaakhond (IAEA) zijn terug in Iran na een afwezigheid van ruim zeven weken. Het is momenteel niet duidelijk wanneer zij hun werkzaamheden hervatten.
17 minuten geledenKYIV (ANP) - Door een Russische luchtaanval zitten volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ruim 100.000 mensen in Oekraïne zonder stroom. De aanval laat volgens hem zien dat Rusland de aanvallen doorzet, ondanks internationale druk om de strijd te beëindigen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De onenigheid over strenger optreden tegen Israël om de voortslepende Gaza-oorlog zal het Belgische kabinet woensdag nog niet opbreken, verwachten hoofdrolspelers. De afgelopen dagen liep de spanning op en leek België af te stevenen op het vertrek van zijn buitenlandminister en mogelijk een kabinetscrisis, zoals ook in Nederland vorige week gebeurde.
2 uur geledenPOREPUNKAH (ANP) - De Australische politie heeft sinds de schietpartij waarbij twee agenten stierven en een derde gewond raakte, geen informatie over waar de verdachte is. De zoektocht naar de man, Dezi Bird Freeman, gaat door.
3 uur geledenSTARBASE (ANP/AFP/RTR) - Het ruimtevaartuig Starship van Elon Musks bedrijf SpaceX is volgens plan in de Indische Oceaan geland. Het was de tiende testvlucht met de Starship. "Splashdown bevestigd! Gefeliciteerd aan het hele SpaceX-team met een spannende tiende vluchttest van Starship!", schreef het ruimtevaartbedrijf na de missie van ongeveer een uur op X.
6 uur geledenSTARBASE (ANP/AFP/RTR) - Het ruimtevaartuig Starship is in de nacht van dinsdag op woensdag met veel lawaai de lucht in geschoten voor een nieuwe testvlucht. De roestvrijstalen kolos steeg om 01.30 uur Nederlandse tijd op vanaf de basis van ruimtevaartbedrijf SpaceX in het zuiden van de Amerikaanse staat Texas. De lancering werd begroet met luid gejuich van SpaceX-medewerkers, zo was te zien op een webcast.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Een Braziliaanse rechter heeft bepaald dat voormalig president Jair Bolsonaro, die onder huisarrest staat in afwachting van de uitspraak in zijn proces wegens poging tot staatsgreep, vierentwintig uur per dag dient te worden bewaakt. Volgens de rechter is dit nodig vanwege "vluchtgevaar".
6 uur geleden