Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Brazilië: verdachte geeft moord vermiste journalist toe

Politie Brazilië: verdachte geeft moord vermiste journalist toe

ATALAIA DO NORTE (ANP/RTR) - Een verdachte in de zaak rond de vermiste Britse journalist Dom Philips en de Braziliaanse overheidsmedewerker Bruno Pereira heeft toegegeven de twee vermoord te hebben, zei de Braziliaanse federale politie in een persconferentie. De verdachte heeft de politie naar de begraafplaats van de lichamen geleid, waar vervolgens menselijke resten zijn aangetroffen. De politie zal samenwerken met Interpol om de lichamen te identificeren.

Even voor de persconferentie liet de Braziliaanse justitieminister Anderson Torres via Twitter al weten dat de politie menselijke resten had aangetroffen. Dat een verdachte de moord had toegegeven was eerder op woensdag (lokale tijd) al vermeld door Braziliaanse media. In de zaak zijn twee broers aangehouden. De politie geeft aan dat er mogelijk meer arrestaties zullen volgen.

Al dagen was er onduidelijkheid over het lot van de twee, die sinds ruim een week vermist zijn. Maandag zei de vrouw van Phillips dat de mannen dood waren gevonden in het Amazoneregenwoud, maar de autoriteiten weerspraken dat. Wel zei president Jair Bolsonaro dat er menselijke resten zijn gevonden, maar dat ontkende een zoekteam later.

Phillips schrijft voor de Britse krant The Guardian en Pereira werkt voor het Braziliaanse overheidsagentschap voor inheemse zaken. De twee waren samen op expeditie in de Javarivallei, langs de grens met Peru. Ze zouden interviews afnemen voor een boek over natuurbehoud in het gebied dat het toneel is van illegale visvangst, houtkap, mijnbouw en drugshandel.

Meer uit Buitenland

WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

1 uur geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

3 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

5 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

8 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

12 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

13 uur geleden