Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: boerenprotest redelijk goed verlopen, Malieveld leeg

Politie: boerenprotest redelijk goed verlopen, Malieveld leeg

DEN HAAG (ANP) - De politie en de gemeente Den Haag vinden dat het boerenprotest donderdag "redelijk goed verlopen" is. De demonstratie, die door Farmers Defence Force (FDF) werd georganiseerd en tot 17.00 uur zou duren, verzandde 's middags voor het treinstation van de stad. Demonstranten die op weg waren naar het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer werden door de politie tegengehouden. Even na 16.00 uur waren er nauwelijks nog demonstranten in Den Haag.

FDF-voorman Mark van den Oever zei eerder duizenden mensen te verwachten bij het protest, dat plaatsvond op de dag dat de Tweede Kamer debatteerde over het geklapte landbouwakkoord. Er trokken donderdag uiteindelijk enige honderden mensen naar het Malieveld, veel minder dan bij eerdere demonstraties. Ook BBB-leider Caroline van der Plas was er niet bij aanwezig. Desondanks sprak Van Den Oever wel van "een mooie club" die bijeen was op het Malieveld. Hij zei dat het "een hete zomer wordt".

Van den Oever had boeren opgeroepen met trekkers naar de stad te komen. Door een noodbevel dat donderdagochtend in Den Haag was afgekondigd, werden zware voertuigen langs de randen van Den Haag gestopt. Een groepje boeren moest daardoor op een industrieterrein parkeren en kwam op de fiets en met de tram naar het Malieveld. De FDF-voorman zei dat er "veel mensen zijn tegengehouden".

Reactie burgemeester

Een woordvoerder van Jan van Zanen, de burgemeester van Den Haag, betreurt het dat FDF niet eerder reageerde op vragen van de gemeente over de demonstratie. "Doordat zij tot het laatste moment wachtten, moest donderdagochtend nog besloten worden dat de demonstratie verschoof van voor de Tweede Kamer naar het Malieveld", aldus de woordvoerder.

De politie heeft zeven mensen aangehouden en volgens de gemeente "goed gehandhaafd". Een politiewoordvoerder vindt het wel "erg vervelend" dat bij een van de aanhoudingen twee agenten lichtgewond zijn geraakt.

Meer uit Binnenland

Opvarende duwboot vermist in Amsterdam, bergingsoperatie gestart

AMSTERDAM (ANP) - Na het zinken van een duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is een opvarende vermist geraakt. Er is gezocht met een sonarboot en meerdere duikteams, maar zowel de politie als de veiligheidsregio houdt er rekening mee dat deze persoon niet meer leeft. Ze spreken intussen van een bergingsoperatie.

10 minuten geleden
Weeronline: gunstig loopweer voor Vierdaagsewandelaars

HOUTEN (ANP) - Het wordt komende week goed weer voor deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse. Weeronline verwacht "ronduit gunstige" weersomstandigheden voor het lopen van lange afstanden, met middagtemperaturen van 20 tot 22 graden. Dat is volgens de weerdienst iets minder warm dan gebruikelijk, als het eind juli ruim 24 graden is in de regio Nijmegen. "Die paar graden lager is iets gunstiger voor het leveren van lichamelijke inspanning, maar het is niet zo fris dat je tijdens pauzes sterk afkoelt."

2 uur geleden
Familie vraagt publiek om herinneringen aan Cees Geel te delen

De familie van de eerder deze week overleden acteur Cees Geel heeft een digitaal condoleanceregister geopend. De nabestaanden vragen ook het publiek om op deze pagina herinneringen aan Geel en zijn werk te delen.

3 uur geleden
Tweede stuntman gewond na katapultsprong op Zwarte Cross

LICHTENVOORDE (ANP) - Ook de tweede stuntman die zich op het Achterhoekse festival de Zwarte Cross heeft gewaagd aan de "katapultsprong" is gewond geraakt. Laurent Arrabito heeft bij de landing zijn enkel gebroken, meldt de organisatie vrijdagavond op Instagram. Donderdag moest collega-stuntman Jim van Nes al naar het ziekenhuis toen hij na de sprong van 75 meter verkeerd terechtkwam. Vanwege het uitvallen van de stuntmannen wordt de katapultstunt de komende dagen niet meer uitgevoerd.

11 uur geleden
Spaanse krant: Nederlandse journalist op spionagelijst Marokko

DEN HAAG (ANP) - De Marokkaanse autoriteiten hebben met hulp van hacksoftware geprobeerd journalisten te bespioneren, onder wie een Nederlandse correspondent. Dat schrijft de Spaanse krant El Confidencial op basis van een lijst die het in handen heeft met daarop mobiele nummers die de Marokkaanse inlichtingendienst tussen 2018 en 2019 probeerde te hacken.

11 uur geleden
Bussen in Den Haag rijden zaterdag weer volgens dienstregeling

DEN HAAG (ANP) - De bussen van het Haagse ov-bedrijf HTM rijden vanaf zaterdagochtend weer volgens dienstregeling. Vrijdagavond haalde de vervoerder alle bussen uit voorzorg van de weg vanwege een "ernstig technisch mankement" dat was gevonden bij sommige bussen. "Na een uitgebreide technische inspectie kunnen we concluderen dat er genoeg bussen morgenvroeg beschikbaar zijn", aldus HTM op de website.

11 uur geleden
Grote brand aan Radioweg in Amsterdam-Oost

AMSTERDAM (ANP) - Aan de Radioweg in Amsterdam-Oost is vrijdagavond brand uitgebroken. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio is de brand ontstaan in een container en overgeslagen naar een loods op een sportpark.

12 uur geleden