Politie: boerenprotest redelijk goed verlopen, Malieveld leeg
DEN HAAG (ANP) - De politie en de gemeente Den Haag vinden dat het boerenprotest donderdag "redelijk goed verlopen" is. De demonstratie, die door Farmers Defence Force (FDF) werd georganiseerd en tot 17.00 uur zou duren, verzandde 's middags voor het treinstation van de stad. Demonstranten die op weg waren naar het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer werden door de politie tegengehouden. Even na 16.00 uur waren er nauwelijks nog demonstranten in Den Haag.
FDF-voorman Mark van den Oever zei eerder duizenden mensen te verwachten bij het protest, dat plaatsvond op de dag dat de Tweede Kamer debatteerde over het geklapte landbouwakkoord. Er trokken donderdag uiteindelijk enige honderden mensen naar het Malieveld, veel minder dan bij eerdere demonstraties. Ook BBB-leider Caroline van der Plas was er niet bij aanwezig. Desondanks sprak Van Den Oever wel van "een mooie club" die bijeen was op het Malieveld. Hij zei dat het "een hete zomer wordt".
Van den Oever had boeren opgeroepen met trekkers naar de stad te komen. Door een noodbevel dat donderdagochtend in Den Haag was afgekondigd, werden zware voertuigen langs de randen van Den Haag gestopt. Een groepje boeren moest daardoor op een industrieterrein parkeren en kwam op de fiets en met de tram naar het Malieveld. De FDF-voorman zei dat er "veel mensen zijn tegengehouden".
Reactie burgemeester
Een woordvoerder van Jan van Zanen, de burgemeester van Den Haag, betreurt het dat FDF niet eerder reageerde op vragen van de gemeente over de demonstratie. "Doordat zij tot het laatste moment wachtten, moest donderdagochtend nog besloten worden dat de demonstratie verschoof van voor de Tweede Kamer naar het Malieveld", aldus de woordvoerder.
De politie heeft zeven mensen aangehouden en volgens de gemeente "goed gehandhaafd". Een politiewoordvoerder vindt het wel "erg vervelend" dat bij een van de aanhoudingen twee agenten lichtgewond zijn geraakt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
8 uur geleden