Politie: boerenprotest redelijk goed verlopen, Malieveld leeg
DEN HAAG (ANP) - De politie en de gemeente Den Haag vinden dat het boerenprotest donderdag "redelijk goed verlopen" is. De demonstratie, die door Farmers Defence Force (FDF) werd georganiseerd en tot 17.00 uur zou duren, verzandde 's middags voor het treinstation van de stad. Demonstranten die op weg waren naar het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer werden door de politie tegengehouden. Even na 16.00 uur waren er nauwelijks nog demonstranten in Den Haag.
FDF-voorman Mark van den Oever zei eerder duizenden mensen te verwachten bij het protest, dat plaatsvond op de dag dat de Tweede Kamer debatteerde over het geklapte landbouwakkoord. Er trokken donderdag uiteindelijk enige honderden mensen naar het Malieveld, veel minder dan bij eerdere demonstraties. Ook BBB-leider Caroline van der Plas was er niet bij aanwezig. Desondanks sprak Van Den Oever wel van "een mooie club" die bijeen was op het Malieveld. Hij zei dat het "een hete zomer wordt".
Van den Oever had boeren opgeroepen met trekkers naar de stad te komen. Door een noodbevel dat donderdagochtend in Den Haag was afgekondigd, werden zware voertuigen langs de randen van Den Haag gestopt. Een groepje boeren moest daardoor op een industrieterrein parkeren en kwam op de fiets en met de tram naar het Malieveld. De FDF-voorman zei dat er "veel mensen zijn tegengehouden".
Reactie burgemeester
Een woordvoerder van Jan van Zanen, de burgemeester van Den Haag, betreurt het dat FDF niet eerder reageerde op vragen van de gemeente over de demonstratie. "Doordat zij tot het laatste moment wachtten, moest donderdagochtend nog besloten worden dat de demonstratie verschoof van voor de Tweede Kamer naar het Malieveld", aldus de woordvoerder.
De politie heeft zeven mensen aangehouden en volgens de gemeente "goed gehandhaafd". Een politiewoordvoerder vindt het wel "erg vervelend" dat bij een van de aanhoudingen twee agenten lichtgewond zijn geraakt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.
4 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het busongeluk in Zwitserland van afgelopen donderdag zijn vier vrouwen en een man. Dat meldt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. Allen zijn ouder dan 70. Ze komen uit verschillende plaatsen in Nederland. Hun families zijn inmiddels geïnformeerd, aldus het ministerie.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - De eerste Nederlanders die op vakantie waren met de bus die donderdag van de weg raakte in Zwitserland, zijn onderweg naar huis. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - De Prins Bernhardsluis in Deventer is opnieuw gesloten vanwege de lage waterstand, meldt de Overijsselse gemeente. De sluis, die de IJssel verbindt met de haven in Deventer, was juist afgelopen dinsdag weer opengegaan na een sluiting van ruim vijf weken. Maar, zegt de gemeente: "Na aanvankelijk een lichte stijging van het waterpeil, is de stand weer op een kritisch punt beland."
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans is niet te spreken over de uitgelekte Prinsjesdagplannen. Daarin is onder meer te zien dat de koopkracht voor de meeste mensen met 0,1 procent daalt. Hoge middeninkomens en hoge inkomens zouden er 0,2 procent op achteruitgaan. "Als dat klopt, dan ben ik daar niet tevreden over", aldus de VVD-fractievoorzitter in het televisieprogramma Café Kockelmann, die vindt dat die plannen dan gerepareerd moeten worden.
15 uur geleden