Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: bijna 100 coronabetogers in Brussel opgepakt

Politie: bijna 100 coronabetogers in Brussel opgepakt

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Brusselse politie heeft zondag voor en na de coronaprotestmars 'Samen voor Vrijheid' 97 betogers opgepakt, heeft ze maandag bekendgemaakt. De duizenden deelnemers aan de mars door de Belgische hoofdstad uit onvrede over het coronabeleid in het land verliep aanvankelijk in relatieve kalmte, tot een groepje relschoppers de confrontatie zocht met de politie.

Het gaat volgens de politie om negen gerechtelijke en 88 administratieve aanhoudingen. Die laatsten zijn aangehouden en nadat de rust was weergekeerd weer vrijgelaten zonder dat ze een rechtszaak aan hun broek krijgen. De negen anderen worden ervan verdacht te hebben gegooid met projectielen, waaronder brandbare materialen, en beschadigingen aan de openbare weg te hebben veroorzaakt. Er werden onder andere kerstbomen en struiken in brand gestoken. Ook worden ze verdacht van 'gewapende weerspannigheid' - verzet tegen of bedreiging met geweld van agenten. Zij zullen worden voorgeleid.

De betoging liep pas uit de hand toen de meeste deelnemers bij het eindpunt in het Brusselse Jubelpark vertrokken maar een kleine groep zich tegen de politie keerde. Hierop werden de relschoppers door de politie ingesloten.

De manifestatie werd gesteund door verschillende organisaties, waaronder Viruswaarheid, Vecht Voor Vrijheid, The Human Side en Belgians for Freedom.

Meer uit Buitenland

VK veroordeelt Iraanse poging basis Diego Garcia te raken

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.

1 uur geleden
Indiase premier Modi spreekt president Pezeshkian van Iran

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.

2 uur geleden
Vertrouwen in Mette-Marit nog niet hersteld na interview

OSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.

3 uur geleden
Aantal gevallen meningitisuitbraak VK stijgt naar 34

CANTERBURY (ANP) - Het aantal gevallen van meningitis bij een uitbraak in het Britse graafschap Kent is opgelopen naar 34, meldt de Britse gezondheidsautoriteit. Het ministerie van Volksgezondheid noemde de uitbraak eerder "ongekend". Twee studenten kwamen recent om het leven.

3 uur geleden
Iran: nucleaire installatie Natanz opnieuw aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.

4 uur geleden
Grootste deel Tsjernihiv zonder stroom na Russische droneaanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.

6 uur geleden
WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.

11 uur geleden