Politie bezig met verwijderen klimaatactivisten van A12
DEN HAAG (ANP) - De politie is zaterdagmiddag bezig met het verwijderen van klimaatactivisten van de Utrechtsebaan (A12) in Den Haag. Kort daarvoor had de politie de demonstranten meerdere keren verzocht de plek te verlaten.
Op de Utrechtsebaan demonstreren vele honderden activisten van Extinction Rebellion (XR) tegen overheidssteun voor de fossiele industrie. Door hun actie kan er geen verkeer de stad in en uit op die plek.
Rond 13.45 uur, drie kwartier nadat de demonstranten de rijbaan op waren gegaan, greep de politie in. Een voor een worden demonstranten weggehaald. Sommigen lopen vrijwillig mee, anderen worden op een soort rijdende brancard gezet en zo naar een arrestantenbus vervoerd.
Oproep aan Jetten
Van mensen in een steundemonstratie naast de A12 klinkt geklap en gejuich als mensen worden weggedragen. "Jetten, schande, bloed aan je handen", klinkt het onder meer.
De klimaatdemonstranten willen dat demissionair klimaatminister Rob Jetten haast maakt met de afbouw van subsidies aan de fossiele industrie. De bewindsman zelf zegt dat het protest te vroeg komt. Hij wil volgende week voorstellen naar buiten brengen om fossiele subsidies en andere belastingvoordelen af te bouwen.
Waterkanonnen
Rond 14.15 uur waren al vier bussen met aangehouden activisten weggereden van het terrein. Maar aangezien er vele honderden demonstranten aanwezig zijn, kan de operatie nog wel even duren.
Even leek het erop dat de politie van plan was om waterkanonnen in te zetten tegen de demonstranten. Maar daar is tot nu toe geen sprake van.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
21 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
5 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
16 uur geleden