Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie bevrijdt vrouw die 22 jaar door familie was opgesloten

Politie bevrijdt vrouw die 22 jaar door familie was opgesloten

BOJANO (ANP) - Een 67-jarige vrouw die naar verluidt 22 jaar door haar broer en schoonzus was opgesloten in het Italiaanse Bojano, in de zuidelijke provincie Campobasso, is door de politie bevrijd, meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

De beproeving van de vrouw begon in 1995 toen ze bij haar broer introk, zodat ze niet alleen zou zijn na de dood van haar man. Na een paar jaar kregen de broer en schoonzus blijkbaar genoeg van het samenwonen met de vrouw en besloten haar op te sluiten in een kamer in een schuur zonder verwarming.

Ze kreeg naar verluidt geen medische zorg en werd geslagen en aan ander psychisch geweld onderworpen door haar familieleden. Wel mocht ze zich één keer per maand wassen in een oude wasbak. Verder werd ze zelden buiten gelaten, en nooit zonder toezicht van haar familieleden. Ze mocht met niemand praten.

De politie begon de situatie te onderzoeken nadat ze enkele maanden geleden een tip had gekregen. Ze doorzochten het huis, waar ze de vrouw aantroffen. Ze namen haar mee naar hun bureau, en toen het slachtoffer er eenmaal van overtuigd was dat ze niet meer bij haar familieleden hoefde te wonen, vertelde ze haar verhaal.

De vrouw woont nu in een opvanghuis.

Meer uit Buitenland

Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

10 minuten geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

1 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

1 uur geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

1 uur geleden
Beschadigde Russische olietanker drijft richting Libische kust

TRIPOLI (ANP/RTR) - Een beschadigde Russische olietanker die al meer dan twee weken onbemand op de Middellandse Zee drijft, dreigt een ecologische ramp te veroorzaken. Het schip bevindt zich op vier tot zes dagen varen van de Libische kust, meldt een Italiaanse functionaris. Dat zou op minder dan 100 kilometer afstand zijn van hoofdstad Tripoli.

1 uur geleden
Trainingsmissie NAVO in Irak tijdelijk gestopt

BAGDAD (ANP/AFP) - Een missie van de NAVO voor trainingen in Irak (NMI) is tijdelijk stilgelegd. De circa zeshonderd leden van de NAVO-missie ter plaatse zijn of worden om veiligheidsredenen teruggehaald. De aanval van Israël en de VS heeft ook in Irak tot veel spanningen geleid en tot beschietingen door pro-Iraanse sjiitische milities. De NAVO heeft bevestigd dat "de missie is aangepast".

2 uur geleden
Zeelieden rantsoeneren eten en water door Iraanse blokkade Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Scheepsbemanningen in de Perzische Golf zeggen begonnen te zijn met het rantsoeneren van voedsel en water. Door de Iraanse blokkade kunnen vrijwel geen schepen door de Straat van Hormuz. Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN zitten zo'n 20.000 zeelieden vast op ongeveer 3200 schepen.

2 uur geleden