Politie bevrijdt ontvoerde man in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagmiddag in Amsterdam-West ontvoerd en gegijzeld. De politie heeft de man weten te bevrijden. Zes verdachten zijn aangehouden, meldt de politie.
Agenten kregen in de nacht van zaterdag twee auto’s in het vizier. Een arrestatieteam wist een daarvan klem te rijden op de Marnixstraat, waarbij het ontvoerde slachtoffer kon worden bevrijd en drie verdachten konden worden aangehouden. De tweede auto werd ter hoogte van het politiebureau Lijnbaansgracht klemgereden. Hier werden nog eens drie verdachten aangehouden.
Het slachtoffer hoefde zich volgens de politie niet onder medische behandeling te stellen. De zes verdachten zitten nog vast. Naar het motief en de betrokkenheid van de zes wordt nog onderzoek gedaan.
Incident in Brabant
In verband met de ontvoering was er zaterdag ook een incident in Brabant. De politie kan daar verder nog niks over vertellen, aangezien de zes verdachten in beperkingen zitten. Dat betekent dat zij alleen contact mogen hebben met hun advocaat. De politie is hierbij terughoudend in de woordvoering.
In de Marnixstraat kwam overigens een omstander zich met de kwestie bemoeien. Volgens de politie had die geen idee wat er aan de hand was. "Het werd hem snel duidelijk dat hij iets deed dat zeer ongewenst was", aldus de politie.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
5 uur geledenEDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
6 uur geleden