Politie bevestigt dood man die in brand stond bij rechtbank NY
NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De politie in New York bevestigt het overlijden van een man die zichzelf in brand stak voor de rechtbank waar het strafproces tegen oud-president Donald Trump plaatsvindt. Amerikaanse media hadden eerder gemeld dat de man aan zijn verwondingen was bezweken.
De man werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Kort voordat hij zichzelf in brand stak, gooide hij pamfletten met complottheorieën in de lucht. Zijn actie lijkt niet in verband te staan met de rechtszaak tegen Trump, die terechtstaat voor het betalen van zwijggeld aan pornoactrice Stormy Daniels.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft excuses aangeboden aan Finland nadat daar zondagochtend twee drones waren neergekomen. De drones waren bedoeld voor Rusland en in elk geval niet voor Finland.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Bij aanvallen op het noorden van Israël is schade aangericht bij de Bazan-raffinaderij nabij Haifa. Op beelden bij Israëlische media is te zien hoe rook en vlammen opstijgen uit de raffinaderij. Volgens het Israëlische Channel 13 zijn er vooralsnog geen gewonden gemeld, wel zou volgens onbevestigde bronnen een chemische substantie lekken.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft het luchtruim gesloten voor alle Amerikaanse vliegtuigen die betrokken zijn bij de aanvallen op Iran, meldt de krant El País. De Spaanse regering weigerde eerder al om de Amerikanen gebruik te laten maken van Spaanse militaire bases, maar gaat nu nog een stap verder.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een Britse diplomaat moet Rusland verlaten omdat hij verdacht wordt van spionage. Dat melden Russische media op basis van veiligheidsdienst FSB. Hij krijgt twee weken om het land te verlaten. De Britse zaakgelastigde in Rusland is gesommeerd om uitleg te komen geven.
3 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Russische tanker Anatoli Kolodkin is aangekomen op Cuba, meldt het Russische persbureau Interfax op basis van het ministerie van Transport. Het schip levert voor zover bekend de eerste lading olie aan de eilandstaat sinds de Amerikanen in januari een blokkade instelden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.
7 uur geleden