Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie betrekt burgers via Burgernet bij cold case

Politie betrekt burgers via Burgernet bij cold case

WINKEL (ANP) - De politie zet voor het eerst Burgernet in om burgers te betrekken bij een cold case. Daarbij gaat het om het oplossen van de gewelddadige dood in 2017 van de 68-jarige Hannie Bakker uit het Noord-Hollandse Winkel.

Volgens de politie is uit onderzoek op te maken dat de dader of daders mogelijk zelf uit de omgeving van Winkel komen of daar in ieder geval goed bekend moeten zijn geweest. Daarom wordt onder deelnemers van Burgernet in de wijde omgeving van het plaats delict komende dinsdag een audio-oproep van nabestaanden van Hannie Bakker verspreid. Verder verspreidt de politie voor deze zaak honderden posters in de regio. Ook is podcastmaakster en youtuber Dionne Slagter gevraagd om zich over de zaak te buigen en over de cold case te publiceren via haar podcast Moordcast en YouTubekanaal OnneDi. De beloning voor de gouden tip in de zaak is 25.000 euro.

Hannie Bakker werd in de ochtend van Koningsdag 2017 door haar dochter ernstig gewond gevonden in haar huis aan de Limmerschouw in Winkel. Er was braakschade en ook bleek het huis te zijn doorzocht. De politie houdt er rekening mee dat de vrouw ’s nachts een confrontatie heeft gehad met één of meerdere inbrekers of woningovervallers en daarbij is mishandeld. Zij kwam niet meer bij bewustzijn en overleed op 9 juni aan haar verwondingen. Ze liet haar man, drie kinderen en drie kleinkinderen achter.

De echtgenoot en kinderen van Hannie Bakker lieten weten blij te zijn met de nieuwe aandacht die de politie aan de dood van de vrouw besteedt. "We missen haar nog iedere dag. Dat we niet weten wat er precies gebeurd is, maakt het verlies extra zwaar. We hopen dat er nu nieuwe informatie binnenkomt die kan leiden tot de oplossing van de zaak."

Meer uit Binnenland

Steeds meer jongeren ingezet als drugsuithaler

DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.

1 uur geleden
Ook laatste deel A16 bij Rotterdam weer open voor verkeer

ROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.

2 uur geleden
Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen, meldt Pararius

ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.

2 uur geleden
Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

12 uur geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

13 uur geleden
OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

14 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

14 uur geleden