Politie Berlijn: onderzoek dodelijk auto-incident nog gaande
BERLIJN (ANP/DPA) - Uren nadat een man in de buurt van de Gedächtniskirche in Berlijn met zijn auto inreed op een groep mensen, met zeker één dode tot gevolg, is de politie nog altijd bezig met het onderzoek. Dat zal mogelijk nog een groot deel van de avond duren.
Volgens de laatste informatie van de politie zijn veertien personen gewond geraakt, van wie verscheidene ernstig. Ze behoorden allen tot een groep scholieren uit Bad Arolsen in de Duitse deelstaat Hessen die onder begeleiding van enkele leraren op bezoek was in de hoofdstad. Een vrouwelijke begeleider kwam om het leven, een andere docent raakte zwaargewond. Volgens hulpverleners zijn vijf of zes slachtoffers er slecht aan toe.
De 29-jarige Armeens-Duitse automobilist reed woensdag op de Kurfürstendamm de stoep op, waar tal van mensen liepen, en boorde zich 200 meter verder, op de Tauentzienstraße, in een etalage. Ook hij is naar een ziekenhuis gebracht. De politie is met steun van een speciale eenheid naar de woning van de man in de wijk Charlottenburg gegaan om die te doorzoeken.
Bovendien is contact gezocht met zijn zus, op wier naam de wagen zou staan. De bestuurder zou zich volgens informatie van persbureau DPA "psychisch opvallend" hebben gedragen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
43 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
6 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.
6 uur geledenDARFUR (ANP/AFP) - Droneaanvallen op markten in de Soedanese regio Kordofan hebben zondag 33 mensen het leven gekost, melden medische bronnen in het land. Bij een aanval in Darfur ontstond een hevige oliebrand, zeiden bronnen tegen persbureau AFP.
7 uur geleden