Politie Berlijn: onderzoek dodelijk auto-incident nog gaande
BERLIJN (ANP/DPA) - Uren nadat een man in de buurt van de Gedächtniskirche in Berlijn met zijn auto inreed op een groep mensen, met zeker één dode tot gevolg, is de politie nog altijd bezig met het onderzoek. Dat zal mogelijk nog een groot deel van de avond duren.
Volgens de laatste informatie van de politie zijn veertien personen gewond geraakt, van wie verscheidene ernstig. Ze behoorden allen tot een groep scholieren uit Bad Arolsen in de Duitse deelstaat Hessen die onder begeleiding van enkele leraren op bezoek was in de hoofdstad. Een vrouwelijke begeleider kwam om het leven, een andere docent raakte zwaargewond. Volgens hulpverleners zijn vijf of zes slachtoffers er slecht aan toe.
De 29-jarige Armeens-Duitse automobilist reed woensdag op de Kurfürstendamm de stoep op, waar tal van mensen liepen, en boorde zich 200 meter verder, op de Tauentzienstraße, in een etalage. Ook hij is naar een ziekenhuis gebracht. De politie is met steun van een speciale eenheid naar de woning van de man in de wijk Charlottenburg gegaan om die te doorzoeken.
Bovendien is contact gezocht met zijn zus, op wier naam de wagen zou staan. De bestuurder zou zich volgens informatie van persbureau DPA "psychisch opvallend" hebben gedragen.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
1 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
4 uur geleden