Politie Berlijn: onderzoek dodelijk auto-incident nog gaande
BERLIJN (ANP/DPA) - Uren nadat een man in de buurt van de Gedächtniskirche in Berlijn met zijn auto inreed op een groep mensen, met zeker één dode tot gevolg, is de politie nog altijd bezig met het onderzoek. Dat zal mogelijk nog een groot deel van de avond duren.
Volgens de laatste informatie van de politie zijn veertien personen gewond geraakt, van wie verscheidene ernstig. Ze behoorden allen tot een groep scholieren uit Bad Arolsen in de Duitse deelstaat Hessen die onder begeleiding van enkele leraren op bezoek was in de hoofdstad. Een vrouwelijke begeleider kwam om het leven, een andere docent raakte zwaargewond. Volgens hulpverleners zijn vijf of zes slachtoffers er slecht aan toe.
De 29-jarige Armeens-Duitse automobilist reed woensdag op de Kurfürstendamm de stoep op, waar tal van mensen liepen, en boorde zich 200 meter verder, op de Tauentzienstraße, in een etalage. Ook hij is naar een ziekenhuis gebracht. De politie is met steun van een speciale eenheid naar de woning van de man in de wijk Charlottenburg gegaan om die te doorzoeken.
Bovendien is contact gezocht met zijn zus, op wier naam de wagen zou staan. De bestuurder zou zich volgens informatie van persbureau DPA "psychisch opvallend" hebben gedragen.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
33 minuten geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
4 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.
4 uur geleden