Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie België dreigt te staken vanwege 'coronaspugers'

Politie België dreigt te staken vanwege 'coronaspugers'

BRUSSEL (ANP) - De Belgische federale politie dreigt te staken als er niet snel genoeg mondmaskers voor de agenten op straat komen. Politievakbonden zijn kwaad omdat agenten onvoldoende beschermd zijn tegen burgers die spugen of agenten in het gezicht hoesten terwijl die de strenge coronamaatregelen als het samenscholingsverbod handhaven.

Er is een gebrek aan beschermend materiaal omdat de politie niet onder de beroepsgroepen valt die met voorrang mondkapjes krijgen. Drie politievakbonden hebben een stakingsaanzegging ingediend, melden de Vlaamse kranten De Tijd en De Morgen.

"Willen we dat mondkapjes worden afgepakt van het zorgpersoneel in de ziekenhuizen en aan de politiediensten worden gegeven? Neen, dat willen we duidelijk stellen", zegt voorzitter Carlo Medo van het Nationaal Syndicaat Politie- & Veiligheidspersoneel. "Politiemensen moeten er ondertussen wel voor zorgen dat de coronamaatregelen worden nageleefd."

De politie wordt onder meer ingezet bij samenscholingen, controles op niet-essentiële verplaatsingen en aan de grenzen.

Meer uit Buitenland

José María Balcázar is de nieuwe interim-president van Peru

LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.

26 minuten geleden
CBS/CNN: VS kunnen dit weekend al Iran aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.

3 uur geleden
Klimaatverbond begint zaak tegen VS om intrekken milieurichtlijn

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.

8 uur geleden
Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

9 uur geleden
Meerdere dode skiërs aangetroffen na lawine in Californië

CASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.

9 uur geleden
Zelensky is niet tevreden over gesprekken met Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."

10 uur geleden
VS dreigen weer met vertrek uit Internationaal Energieagentschap

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.

11 uur geleden