Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie België dreigt te staken vanwege 'coronaspugers'

Politie België dreigt te staken vanwege 'coronaspugers'

BRUSSEL (ANP) - De Belgische federale politie dreigt te staken als er niet snel genoeg mondmaskers voor de agenten op straat komen. Politievakbonden zijn kwaad omdat agenten onvoldoende beschermd zijn tegen burgers die spugen of agenten in het gezicht hoesten terwijl die de strenge coronamaatregelen als het samenscholingsverbod handhaven.

Er is een gebrek aan beschermend materiaal omdat de politie niet onder de beroepsgroepen valt die met voorrang mondkapjes krijgen. Drie politievakbonden hebben een stakingsaanzegging ingediend, melden de Vlaamse kranten De Tijd en De Morgen.

"Willen we dat mondkapjes worden afgepakt van het zorgpersoneel in de ziekenhuizen en aan de politiediensten worden gegeven? Neen, dat willen we duidelijk stellen", zegt voorzitter Carlo Medo van het Nationaal Syndicaat Politie- & Veiligheidspersoneel. "Politiemensen moeten er ondertussen wel voor zorgen dat de coronamaatregelen worden nageleefd."

De politie wordt onder meer ingezet bij samenscholingen, controles op niet-essentiële verplaatsingen en aan de grenzen.

Meer uit Buitenland

Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

7 minuten geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

11 minuten geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

44 minuten geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

1 uur geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

8 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

10 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

10 uur geleden