
Politie bekijkt mogelijk verband dode vrouw Rijswijk en zelfmoord
RIJSWIJK (ANP) - De politie onderzoekt of de vondst van een dode vrouw (36) dinsdag in een woning in Rijswijk en een zelfmoord eerder die dag verband houden met elkaar. "Er wordt rekening gehouden met diverse scenario’s."
Het lichaam van de vrouw werd dinsdag rond 17.45 uur gevonden in haar huis in de Mandolinestraat. Agenten waren naar de woning gegaan na een melding dat de bewoonster niet opendeed na aanbellen.
De burgemeester van Rijswijk, Huri Sahin die zelf in de wijk woont, noemt het woensdag in een filmpje op Twitter "intens verdrietig" en een "enorme schok". "Alles wijst erop dat het om een gezinsdrama gaat", aldus Sahin. "Deze gebeurtenis doet veel met de buurtbewoners, met heel Rijswijk en met mij als burgemeester."
Hartverscheurend
In de woning waar de vrouw gevonden werd, was ook een jong kindje aanwezig dat is opgevangen door de politie en veilig is, aldus de burgemeester. "De gedachte wat het kind heeft doorstaan is echt hartverscheurend", aldus Sahin. Ook twee andere kinderen zijn veilig opgevangen, zij verblijven bij vrienden of familie.
In 2010 doodde een toen 27-jarige man in dezelfde straat zijn partner en hun vierjarige zoontje. "Het doet heel veel met de buurtbewoners wat er hier is gebeurd. Ook omdat er een soortgelijke situatie een aantal jaren geleden heeft plaatsgevonden. Ik kan me het gevoel van onze buurtbewoners heel goed invoelen."
Meer uit Binnenland
WOERDEN (ANP) - De brand in een winkelpand met daarboven woningen in de oude binnenstad van Woerden is geblust. De Veiligheidsregio Utrecht meldt dat de bewoners van acht appartementen door de schade nog niet terug kunnen naar hun woning. Er is opvang geregeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleider Frans Timmermans gaat in gesprek met Lodewijk Asscher - een van zijn voorgangers - over de twijfels die Asscher heeft gekregen bij GroenLinks-PvdA. De oud-partijleider worstelt met het Israëlbeleid van de nauw samenwerkende partijen en ging daar maandagavond op in tijdens de Nacht van de Verlichting in de Waalse Kerk in Amsterdam.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een diplomatieke oplossing in het conflict met Iran moet "permanent" zijn, vindt demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken). "Dat is beter dan dat iedere paar jaar het Iraanse programma wordt gebombardeerd", zei hij na afloop van een vergadering met de EU-ministers. Volgens Veldkamp is er binnen de EU brede overeenstemming over de noodzaak tot een diplomatieke oplossing.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) houdt de radiologische situatie in Iran "nauwlettend in de gaten". Meerdere nucleaire installaties in dat land waren afgelopen weekend doelwit van aanvallen door de Verenigde Staten.
6 uur geledenABBENES (ANP) - De activisten van Extinction Rebellion (XR) die maandagmiddag werden aangehouden toen ze probeerden om de afgezette snelweg A44 te blokkeren, zijn weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Ook twee opgepakte journalisten van het Leidsch Dagblad, die verslag wilden doen van de actie, zijn weer vrij.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de A4 tussen Amsterdam en Den Haag staat ongeveer 8 kilometer file. Dat komt doordat twee rijstroken dicht zijn vanwege de NAVO-top. Rijkswaterstaat waarschuwt opnieuw om snelwegen in de Randstad te vermijden als dat kan.
9 uur geledenABBENES (ANP) - Zeker 31 mensen zijn maandag gearresteerd bij een poging van Extinction Rebellion om de snelweg A44 te blokkeren. Dat laat de politie weten. Het is niet bekend waar ze naartoe zijn gebracht. Over de juridische gevolgen, zoals mogelijke vervolging, is ook nog niets bekend.
10 uur geleden