Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie bekeek mogelijkheden tot samenwerking met pedojagers

Politie bekeek mogelijkheden tot samenwerking met pedojagers

ARNHEM (ANP) - De afgelopen tijd is gekeken of er een vorm van samenwerking met pedojagers mogelijk was, maar dat is niet het geval. Dat zegt een politiewoordvoerder vrijdag in aanvulling op een bericht in het AD.

In die krant riepen hoofdofficier John Lucas van het Landelijk Parket en politiechef in Oost-Nederland Oscar Dros, beiden verantwoordelijk voor de portefeuille burgeropsporing in Nederland, burgers op te stoppen met de jacht op kindermisbruikers. Donderdag bleek de dood van een 73-jarige Arnhemmer het gevolg van pedohunting en Dros stelt te vrezen dat er meer doden vallen. De krant meldt daarbij dat politie en het Openbaar Ministerie deze week hebben besloten elke vorm van samenwerking in de ban te doen.

Volgens de politiewoordvoerder is de afgelopen weken gekeken of er vormen denkbaar zijn waarin tot samenwerking kan worden gekomen. "Vanuit burgeropsporing kijken we er veel breder naar. Er zijn op dat vlak allerlei fenomenen, zoals mensen die bij fietsendiefstal de eigen fiets opsporen. Daarin zien we zeker mogelijkheden tot samenwerking."

Emoties

Maar bij pedojagen komen zoveel emoties kijken, dat al snel rechten van andere burgers geschonden dreigen te worden, aldus de zegsman. "Wij zien geen mogelijkheid tot samenwerkingsverbanden waarbij bijvoorbeeld afspraken kunnen worden gemaakt over dat wij mensen opwachten."

Op de vraag of dit betekent dat de politie dan ook niets doet met meldingen van pedojagers, zegt de woordvoerder: "We roepen nu pedohunters op te stoppen met pedojagen. Maar in zijn algemeenheid geldt dat als er mensen zijn met vermoedens van kindermisbruik, we ze oproepen dit altijd bij ons te melden."

Meer uit Binnenland

Belastingdienst vindt mogelijk relevante data enquête toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.

51 minuten geleden
AP: 66 meldingen datalek na ChipSoft-hack, ook van bedrijf zelf

DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.

1 uur geleden
Ambtenaren verwachten dat geluidsregels Schiphol kunnen doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.

1 uur geleden
Man vast voor verkrachting van vrouw (76) in 2021 in haar huis

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.

1 uur geleden
Ziekenhuizen sluiten niet uit dat hackers patiëntgegevens inzagen

DORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.

1 uur geleden
Gewapende overval op geldtransportauto in Rotterdam-Kralingen

ROTTERDAM (ANP) - Een geldtransportauto is woensdagmiddag in Rotterdam-Kralingen overvallen. De dader gebruikte daarbij een vuurwapen of in ieder geval een voorwerp dat erop leek, laat een woordvoerder van de politie weten. Bij de overval is een geldcassette buitgemaakt, maar wat de waarde was is nog onduidelijk.

2 uur geleden
Tbs met voorwaarden voor man (33) die vrouw doodstak in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.

3 uur geleden