Politie bekeek mogelijkheden tot samenwerking met pedojagers
ARNHEM (ANP) - De afgelopen tijd is gekeken of er een vorm van samenwerking met pedojagers mogelijk was, maar dat is niet het geval. Dat zegt een politiewoordvoerder vrijdag in aanvulling op een bericht in het AD.
In die krant riepen hoofdofficier John Lucas van het Landelijk Parket en politiechef in Oost-Nederland Oscar Dros, beiden verantwoordelijk voor de portefeuille burgeropsporing in Nederland, burgers op te stoppen met de jacht op kindermisbruikers. Donderdag bleek de dood van een 73-jarige Arnhemmer het gevolg van pedohunting en Dros stelt te vrezen dat er meer doden vallen. De krant meldt daarbij dat politie en het Openbaar Ministerie deze week hebben besloten elke vorm van samenwerking in de ban te doen.
Volgens de politiewoordvoerder is de afgelopen weken gekeken of er vormen denkbaar zijn waarin tot samenwerking kan worden gekomen. "Vanuit burgeropsporing kijken we er veel breder naar. Er zijn op dat vlak allerlei fenomenen, zoals mensen die bij fietsendiefstal de eigen fiets opsporen. Daarin zien we zeker mogelijkheden tot samenwerking."
Emoties
Maar bij pedojagen komen zoveel emoties kijken, dat al snel rechten van andere burgers geschonden dreigen te worden, aldus de zegsman. "Wij zien geen mogelijkheid tot samenwerkingsverbanden waarbij bijvoorbeeld afspraken kunnen worden gemaakt over dat wij mensen opwachten."
Op de vraag of dit betekent dat de politie dan ook niets doet met meldingen van pedojagers, zegt de woordvoerder: "We roepen nu pedohunters op te stoppen met pedojagen. Maar in zijn algemeenheid geldt dat als er mensen zijn met vermoedens van kindermisbruik, we ze oproepen dit altijd bij ons te melden."
Meer uit Binnenland
BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.
10 uur geleden