Politie behandelt dinsdag geen asielaanvragen als onderdeel actie
BAARN (ANP) - Politiemedewerkers van de Afdeling Vreemdelingenpolitie, Identificatie en Mensenhandel (AVIM) op de locaties in Ter Apel en Budel nemen komende dinsdag geen asielaanvragen in behandeling. Ze sluiten zich aan bij de acties voor een structureel vroegpensioen, meldt het Landelijk Actiecentrum Politieacties (LAC).
Komende dinsdag sluiten politiebureaus voor de derde keer voor 24 uur de deuren voor publiek. Door deze actie van de politievakbonden uit onvrede met het uitblijven van een nieuwe regeling voor vervroegde uittreding kan dan geen aangifte worden gedaan. Ook kunnen er geen documenten worden afgegeven. De nadruk van de sluitingen ligt dit keer op de AVIM-locaties, aldus het actiecentrum.
De AVIM doet onderzoek naar de identiteit en de verblijfsrechtelijke status van vreemdelingen en onderzoekt grootschaliger criminaliteit, zoals mensenhandel, mensensmokkel en identiteitsfraude. De sluiting dinsdag betekent dat politiemedewerkers van de AVIM in Ter Apel en Budel geen asielaanvragen in behandeling nemen, maar achter gesloten deuren zijn zij wel aan het werk, meldt het actiecentrum. "Alleen richten zij zich dan op andere belangrijke taken."
De acties moeten politici en werkgevers ervan overtuigen dat politiemensen een mentaal en fysiek zwaar beroep uitoefenen, stelt het actiecentrum. "Dat besef lijkt nog niet tot iedereen door te dringen. Daarmee wordt blijkbaar ook niet de noodzaak gevoeld om mensen eerder te laten stoppen met werken."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
13 uur geleden