Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie begonnen met klimaatactivisten van A12 te halen

Politie begonnen met klimaatactivisten van A12 te halen

DEN HAAG (ANP) - De politie is begonnen met het weghalen van klimaatactivisten van de A12 in Den Haag. Een ANP-verslaggever ziet dat er nog tientallen actievoerders van onder meer Extinction Rebellion op de weg zijn. De A12 is sinds het middaguur geblokkeerd door de demonstranten.

Extinction Rebellion meldt op X dat de politie waterkanonnen opstelt in de tunnelbak. '"Volkomen absurd, disproportioneel en nog gevaarlijk ook!" aldus de klimaatactiegroep.

De politie gebruikt een slijptol om demonstranten die zich hebben vastgemaakt aan hekken los te krijgen. De verslaggever ziet ook dat agenten bokkenpootjes gebruiken. Daarbij wordt iemands pols naar achter geduwd.

De politie voerde tot 17.00 uur actie voor een vroegpensioenregeling. Tot die tijd greep de politie dan ook niet in bij de klimaatactie.

Meer uit Binnenland

Optreden Bob Vylan maandag in Nijmegen mag doorgaan van rechter

ARNHEM (ANP) - Het concert van Bob Vylan maandagavond in poppodium Doornroosje in Nijmegen mag doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Arnhem maandagmiddag.

20 minuten geleden
Opnieuw aanhouding in conflict jeugdgroepen Noord-Holland

BEVERWIJK (ANP) - De politie heeft opnieuw een verdachte aangehouden in het onderzoek naar twee rivaliserende groepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. Deze persoon, van wie de identiteit niet is bekendgemaakt, is maandagmiddag opgepakt. De politie verdenkt hem van "betrokkenheid bij de ernstige mishandeling in het conflict tussen de jeugdgroepen".

21 minuten geleden
Nabestaanden hebben nog veel vragen over in IJ gevonden Sara

AMSTERDAM (ANP) - De ouders van de omgebrachte Sara hebben nog steeds veel vragen bij de dood van hun dochter, wier lichaam eind november 2023 werd gevonden in het IJ in Amsterdam. "Alsjeblieft, als je echt spijt hebt, vertel ons dan wat er op die avond echt is gebeurd. Als je dat doet, zal je vrede vinden", zei de moeder van het 33-jarige slachtoffer maandag in de rechtbank tegen verdachte Bas W. (41) uit Zwanenburg.

37 minuten geleden
Agent zwaar mishandeld bij festival in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een agent is zondagavond zwaar mishandeld bij het festival Parels van de Stad. Een 25-jarige man uit Alkmaar is aangehouden. De politie is op zoek naar getuigen en beelden van de mishandeling.

38 minuten geleden
Veel meldingen bij veiligheidsregio's door harde wind

DEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's hebben het door de harde wind drukker dan normaal. Onder meer in Noord- en Oost-Nederland, Groningen, Brabant-Noord en Rotterdam-Rijnmond komen veel meldingen binnen. Het gaat voornamelijk om omgewaaide bomen.

1 uur geleden
Nederland en België geven zeven mijnenjagers aan Bulgarije

DEN HAAG (ANP) - Nederland en België geven hun zeven mijnenjagers aan Bulgarije inclusief reservedelen en simulator. Later dit jaar krijgt Defensie nieuwe mijnenbestrijdingsvaartuigen. De drie Nederlandse mijnenjagers worden in 2027 en 2028 overgedragen aan de Bulgaren die al eerder twee Nederlandse mijnenjagers van de Alkmaarklasse overnamen.

1 uur geleden
Voorbereidingen voor Prinsjesdag in Den Haag in volle gang

DEN HAAG (ANP) - Den Haag maakt zich op voor Prinsjesdag. In de stad zijn de voorbereidingen nog in volle gang. Op meerdere plekken in het centrum werden vrijdag al betonblokken en wegversperringen neergezet om wegen in de buurt van paleis Noordeinde en de Koninklijke Schouwburg af te sluiten. Maandag zijn dranghekken en tribunes geplaatst langs de route van de glazen koets, ziet een ANP-verslaggever.

1 uur geleden