Politie beëindigt XR-demonstratie Haarlem tegen Tata Steel
HAARLEM (ANP) - De politie heeft in Haarlem een eind gemaakt aan een demonstratie van Extinction Rebellion (XR) en Kappen met Kolen. Enkele tientallen actievoerders blokkeerden met pop-uptentjes de Paviljoenslaan (N205) waaraan het provinciehuis van Noord-Holland ligt.
Ze voerden actie tegen staalfabrikant Tata Steel, die ze kenschetsen als "megavervuiler" die "immense schade aan gezondheid en milieu" veroorzaakt. Ze eisten de sluiting van de twee kooksgasfabrieken op het terrein van Tata en vinden dat de provincie Noord-Holland de vergunning moet intrekken. Volgens XR zijn de twee fabrieken, die kolen tot kooks verwerken, zwaar verouderd en hadden ze "allang gesloten moeten zijn. Ze lekken aan alle kanten en stoten vrijwel dagelijks gifwolken uit."
De actievoerders zijn in een extra lange stadsbus gezet en afgevoerd. Ze worden op een andere locatie afgezet.
XR voerde dit jaar al twee keer eerder actie tegen Tata bij het provinciehuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen in grote steden hebben het erg druk gehad tijdens de jaarwisseling. Zo spreekt het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven van "een ontzettend drukke en heftige nacht". Ook Haaglanden MC in Den Haag, een van de grootste spoedeisende hulpen van het land, behandelde "meer patiënten door vuurwerk dan voorgaande jaren".
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen gaat donderdag niet door vanwege de harde wind, meldt de organisatie. Die meldt dat langs de kust windkracht 7 waait.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Op NPO 1 worden de NOS Journaals donderdagochtend verlengd en daarnaast herhaald. Dit wordt gedaan "in verband met de onrustige nacht en het vele extra nieuws", laat de publieke omroep weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vondelkerk in Amsterdam dreigt niet verder in te storten, de muren van het brandende gebouw blijven staan. Een constructeur heeft vastgesteld dat er geen verder instortingsgevaar is, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer negentig huishoudens rond de brandende Vondelkerk in Amsterdam zitten tijdelijk zonder elektriciteit. De stroomvoorziening is voor de zekerheid afgesloten, zodat de brandweer veilig het vuur in de kerk kan blussen. De veiligheidsregio weet nog niet hoelang de stroomonderbreking duurt.
3 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.
5 uur geleden