
Politie beëindigt illegaal carnavalsfeest op Sint Maarten
PHILIPSBURG (ANP) - Op Sint Maarten heeft de politie maandag een illegaal carnavalsfeest beëindigd. Normaal gesproken begint rond deze tijd het carnavalsseizoen op het eiland en enkele bewoners hielden met harde muziek een straatfeest.
De politie moest optreden om het feest te beëindigen. Minister-president Silveria Jacobs was boos over het 'roekeloze' gedrag van de carnavalsvierders en zei te overwegen om de lockdown op het eiland, die sinds 5 april geldt in verband met corona, nu langer aan te houden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag Nuri Ö. in hoger beroep vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het doden van de 25-jarige Rens en de poging tot doodslag op zijn destijds 29-jarige huisgenoot. De 38-jarige Ö. richtte twee jaar geleden een bloedbad aan met een keukenmes in het huis van de slachtoffers aan de Robert Scottstraat in Amsterdam-West. Het Openbaar Ministerie had tbs met dwangverpleging geëist.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Politiemensen hebben dinsdagmiddag gedregd in het water achter een pand van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in Amsterdam. Het Openbaar Ministerie (OM) laat weten dat het onderzoek te maken had met de dood van de 17-jarige Lisa vorige week.
27 minuten geledenASSEN (ANP) - Een vrouw van 72 jaar uit het Drentse Assen is dood gevonden in het Noord-Willemskanaal bij Tynaarlo. Een 79-jarige man uit dezelfde plaats is gearresteerd omdat hij mogelijk betrokken was bij haar overlijden. Of de twee elkaar kenden, meldt de politie dinsdag niet.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het transportvliegtuig van Defensie dat voedsel dropte boven Gaza is maar een dag langer in Jordanië gebleven. De C-130 Hercules keerde zaterdag terug naar Nederland, aldus een woordvoerder van het ministerie. Vorige week kondigde het demissionaire kabinet aan dat het vliegtuig op verzoek van Jordanië langer voedsel boven de Palestijnse kuststrook zou afwerpen.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Jongeren en jongvolwassenen smeren zich over het algemeen vaker in met zonnebrandcrème dan de gemiddelde Nederlander, maar toch verbranden ze vaker. Volgens onderzoekers van de Universiteit Maastricht komt dat doordat ze vaker de zon opzoeken wanneer die het krachtigst is en dan bijvoorbeeld op het strand liggen. Het Nationaal Huidfonds, dat opdracht gaf voor het onderzoek, concludeert dat jongeren het risico nog vaak onderschatten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS gaat treinreizigers in de spits dit najaar wijzen op rustigere alternatieven. De vervoerder hoopt hen zo te bewegen een minder drukke trein te kiezen. Onder meer met pushmeldingen wil de NS reizigers attenderen op treinen met meer zitplaats.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een omslagpunt in het klimaat ligt mogelijk veel dichterbij dan onderzoeken tot nu toe verwachtten. Wetenschappers van de Universiteit Utrecht zien in hun klimaatmodel dat de Golfstroom in de jaren zestig van deze eeuw al een kritisch kantelpunt kan bereiken als de uitstoot van broeikasgassen niet drastisch vermindert.
5 uur geleden