Politie beëindigt bezetting WUR door klimaatactivisten
WAGENINGEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een gebouw van Wageningen University & Research dat door klimaatactivisten was bezet ontruimd. Rond 00.30 uur gingen agenten het gebouw binnen en verzochten de vijftien activisten die nog binnen waren, allen studenten van de universiteit, mee naar buiten te gaan. Een woordvoerster van de actiegroep End Fossil: Occupy! zegt dat een deel van de bezetters aan die oproep gehoor heeft gegeven, maar dat anderen door de politie aan "armen en benen" naar buiten zijn gesleept.
Ook waren volgens haar tijdens de ontruiming buiten kreten van pijn te horen die uit het gebouw kwamen. Volgens haar zijn veel actievoerders in tranen en hebben agenten "heel hard getrokken". Geen van de bezetters is aangehouden. Een woordvoerder van de politie kon de ontruiming niet bevestigen, maar zei dat die wel "op het programma" stond.
De actievoerders bezetten maandag een deel van het gebouw. Met hun actie wilden ze bereiken dat de universiteit haar banden verbreekt met de fossiele industrie.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
13 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.
14 uur geledenHAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
15 uur geleden