Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie beëindigt bezetting gebouw Erasmus Universiteit

Politie beëindigt bezetting gebouw Erasmus Universiteit

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een eind gemaakt aan de bezetting van een gebouw van de Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR) door een groep klimaatactivisten. Een politiewoordvoerster zei dat ongeveer tien activisten waren aangehouden omdat ze niet wilden vertrekken. In de loop van de avond zijn die allemaal vrijgelaten, aldus een woordvoerder van de actievoerders.

De bezetting van het Sanders-gebouw op universiteitscampus Woudestein was uitgevoerd door een groep die zichzelf Occupy EUR noemt. De activisten hadden onder meer spandoeken opgehangen met teksten als 'end fossil'. Ze eisen "een einde aan de fossiele economie". Concreet willen ze dat de universiteit alle banden met oliebedrijven als Shell beëindigt. Behalve voor klimaatverandering vroegen de 'bezetters' aandacht voor andere problemen, zoals studenten die in de schulden zitten en bestaansonzekerheid. Ook de toegankelijkheid van universiteitsgebouwen voor mensen met een beperking moet beter, vinden ze.

Het bestuur van de universiteit liet weten begrip te hebben "voor de beweegredenen van de groep" en de dialoog te willen aangaan. Toch is uit veiligheidsoverwegingen een eind gemaakt aan de bezetting. "In de loop van de middag hebben we uit zeer betrouwbare bronnen informatie ontvangen die maakt dat we de veiligheid van onze medewerkers, studenten en de demonstranten op onze campus niet langer kunnen waarborgen. De bezetting is daarom beëindigd en we zullen in overleg op zoek moeten gaan naar een manier om de dialoog alsnog te kunnen voeren", aldus een verklaring van de Erasmus Universiteit op de eigen website.

Een woordvoerder van de actievoerders vindt het "teleurstellend" dat de politie een eind heeft gemaakt aan de bezetting. "Onze actie was vreedzaam. We waren net eten aan het klaarzetten en ons aan het voorbereiden op een gesprek met het bestuur van de universiteit."

Meer uit Binnenland

Eerste officiële ijsdag van de winter

DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.

3 uur geleden
Kersttoespraak koning iets langer dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.

9 uur geleden
Koning Willem-Alexander: wees zuinig op wat ons verbindt

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.

10 uur geleden
Zeer grote brand in kraakpand in Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.

11 uur geleden
Olifantje geboren op kerstavond in Artis

AMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.

11 uur geleden
Kans op hooikoorts door vroege bloei hazelaars

WAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."

11 uur geleden
Automobilist komt om door ongeval in Maasdijk

MAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.

12 uur geleden