
Politie arresteert man (19) voor ddos-aanvallen op overheidssites
BREDA (ANP) - De politie heeft een 19-jarige man uit Breda opgepakt die verdacht wordt van ddos-aanvallen op de websites MijnOverheid.nl en Overheid.nl op 19 maart. De sites, die vanwege de coronacrisis drukbezocht zijn, waren enkele uren niet bereikbaar.
Op de websites kunnen mensen post van de overheid openen over bijvoorbeeld toeslagen of belastingen. Maar ook informatie over noodverordeningen en andere spoedregelgeving die gelden wegens het coronavirus. De aangehouden man wordt formeel verdacht van het belemmeren van vitale berichtgeving die noodzakelijk is voor de veiligheid.
"Zeker nu de coronacrisis bij veel mensen voor extra onzekerheid en een grote informatiebehoefte zorgt, nemen we dit hoog op", aldus hoofd van het cybercrimeteam Midden-Nederland Jeroen Niessen. Door zulke websites plat te leggen "ontneem je burgers toegang tot hun persoonlijke gegevens en belangrijke overheidsinformatie", zegt hij.
Bij een ddos-aanval worden websites bestookt met informatie, waardoor deze overbelast raken. Het komt regelmatig voor dat websites van bedrijven of overheden mikpunt zijn. In 2018 was DigiD, de dienst waarmee mensen kunnen inloggen op overheidssites, al eens doelwit. Voor het uitvoeren van ddos-aanvallen kunnen meerdere motieven zijn, bijvoorbeeld politieke of economische. Over het motief van de 19-jarige is niets bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN OEVER (ANP) - De Afsluitdijk (A7) is in beide richtingen dicht, meldt de ANWB. De demonstratie van XR zorgt ervoor dat het wegverkeer er niet meer langs kan. Omrijden moet nu via Flevoland.
1 uur geledenDEN OEVER (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) hebben zaterdagmiddag een deel van de Afsluitdijk (A7) geblokkeerd. Ze doen dit ter hoogte van Den Oever in Noord-Holland. Daardoor kan verkeer niet meer van Noord-Holland richting Friesland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op verschillende plekken bij het Festival op de Ring in Amsterdam is sprake van grote drukte. Vooral bij de podia hoopt het publiek op, ziet een ANP-verslaggever op de Ring West. Naast optredens op podia staan er ook diverse dj's op trucks waar wordt gedanst. Er is amper schaduw.
2 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump komt naar verwachting pas op het allerlaatste moment aan voor zijn afspraken op de toch al ingekorte NAVO-top. Trump zou kort voor het diner dinsdagavond op Paleis Huis ten Bosch in Nederland arriveren, denken ingewijden. Maar ze wijzen erop dat het eerder nog anders was en de president zich zomaar kan bedenken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Den Haag is klaar voor de NAVO-top van aankomende week, zei de Haagse burgemeester Jan van Zanen zaterdag desgevraagd. "Iedere dag vallen er meer puzzelstukjes op de goede plek, wij zijn er klaar voor en ik kijk ernaar uit", aldus Van Zanen die zaterdagochtend een kijkje nam bij een punt waar wijkbewoners van het gebied rond het World Forum kranten konden ophalen, omdat die tijdelijk niet bezorgd worden in het gebied.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn een 54-jarige man en een 61-jarige vrouw gewond geraakt bij een schietincident in Rotterdam-West. Rond 00.30 uur werd er geschoten bij een café aan de Witte van Haemstedestraat. Een 38-jarige Rotterdammer is aangehouden. De man is er ernstig aan toe, meldt de politie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het hardloopevenement Run op de Ring is het Festival op de Ring van start gegaan. Het festival op de ringweg A10 is een van de grootste evenementen waarmee het 750-jarig bestaan van Amsterdam wordt gevierd.
6 uur geleden