Politie arresteert man (19) voor ddos-aanvallen op overheidssites
BREDA (ANP) - De politie heeft een 19-jarige man uit Breda opgepakt die verdacht wordt van ddos-aanvallen op de websites MijnOverheid.nl en Overheid.nl op 19 maart. De sites, die vanwege de coronacrisis drukbezocht zijn, waren enkele uren niet bereikbaar.
Op de websites kunnen mensen post van de overheid openen over bijvoorbeeld toeslagen of belastingen. Maar ook informatie over noodverordeningen en andere spoedregelgeving die gelden wegens het coronavirus. De aangehouden man wordt formeel verdacht van het belemmeren van vitale berichtgeving die noodzakelijk is voor de veiligheid.
"Zeker nu de coronacrisis bij veel mensen voor extra onzekerheid en een grote informatiebehoefte zorgt, nemen we dit hoog op", aldus hoofd van het cybercrimeteam Midden-Nederland Jeroen Niessen. Door zulke websites plat te leggen "ontneem je burgers toegang tot hun persoonlijke gegevens en belangrijke overheidsinformatie", zegt hij.
Bij een ddos-aanval worden websites bestookt met informatie, waardoor deze overbelast raken. Het komt regelmatig voor dat websites van bedrijven of overheden mikpunt zijn. In 2018 was DigiD, de dienst waarmee mensen kunnen inloggen op overheidssites, al eens doelwit. Voor het uitvoeren van ddos-aanvallen kunnen meerdere motieven zijn, bijvoorbeeld politieke of economische. Over het motief van de 19-jarige is niets bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vooralsnog geen signalen dat er Nederlandse slachtoffers zijn gevallen bij de dodelijke schietpartij in Krakau zaterdag. Het departement staat in contact met de ambassade in de Poolse hoofdstad Warschau en met de politie in Krakau. "Daaruit komt nu naar voren dat er geen Nederlanders betrokken zijn", laat een woordvoerder weten.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
20 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
1 dag geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
1 dag geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
1 dag geleden