Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie arresteert bij Koblenz moordverdachte 31 jaar na moord

Politie arresteert bij Koblenz moordverdachte 31 jaar na moord

KOBLENZ (ANP) - De Duitse politie heeft in de buurt van Koblenz een 81-jarige man gearresteerd die wordt verdacht van verkrachting en moord in 1994. Het onderzoek naar de verkrachting van en moord op de 24-jarige Amerikaanse toeriste Amy Lopez in de toeristische vesting Ehrenbreitstein was eerder vastgelopen.

De recherche stond voor een raadsel en het misdrijf werd een cold case. Wel was de geruchtmakende misdaad in september nog een onderwerp op tv in de Duitse versie van Opsporing Verzocht.

Het zwaar toegetakelde, vrijwel naakte lichaam van de vrouw werd in september 1994 door spelende kinderen gevonden in een afgelegen ruimte van de enorme vesting die tegenover de stad Koblenz aan de overzijde van de Rijn ligt. Lopez ging de vesting bezoeken.

Justitie in Koblenz heeft laten weten dat de 81-jarige man is aangehouden wegens "zeer ernstige verdenkingen". Wat de doorbraak in de zaak heeft veroorzaakt, meldt justitie niet. Er is daarover een persconferentie op woensdag, volgens het OM.

Meer uit Buitenland

Trump ontkent dat Vance met Iran praat over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.

15 minuten geleden
El País: nog 53 gewonden in ziekenhuizen Spanje na treinongeluk

URDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.

17 minuten geleden
Bolsonaro noemt zichzelf werkelijk gekozen president Brazilië

MIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.

5 uur geleden
Trump eist terugtrekking Senaatskandidaat Alaska na NYT-artikel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.

5 uur geleden
Bij Spaans treinongeluk betrokken verkeersleider ondervraagd

MADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.

7 uur geleden
Rechter die Maduro-zaak behandelde (92) overleden

NEW YORK (ANP/AFP) - Alvin Hellerstein, de rechter die de zaak tegen de door de VS gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro overziet, is overleden. Dat meldt onder meer The New York Times. Hellerstein werd 92 jaar. Volgens de krant is niet duidelijk wat Hellersteins dood voor invloed zal hebben op het verloop van de zaak-Maduro.

7 uur geleden
Onderzoek: bouwstenen voor leven op aarde kwamen niet van kometen

CAMBRIDGE (ANP) - Dat er op aarde leven mogelijk is, is niet te danken aan kometen. Dat concludeert een groep wetenschappers van de Britse Universiteit van Cambridge. Ze zijn het niet eens met de gangbare theorie in de wetenschap, namelijk dat kometen die miljarden jaren geleden insloegen op aarde daarbij de bouwstenen voor het leven hebben achtergelaten. Dit zijn onder meer koolstof, stikstof en waterstofcyanide.

7 uur geleden