Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie arresteert bij inval in Tilburg tien leden van Satudarah

Politie arresteert bij inval in Tilburg tien leden van Satudarah

TILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdag een inval gedaan bij een Tilburgse horecagelegenheid waar leden van de verboden motorclub Satudarah bijeen waren gekomen. Tien mensen zijn aangehouden en ook zijn "aanzienlijke hoeveelheden" contant geld in beslag genomen.

De zogenoemde clubavond werd gehouden in een horecagelegenheid in de Koestraat in het centrum van de Brabantse stad. De politie kreeg kortgeleden informatie dat leden van Satudarah daar op vaste tijden clubavonden hielden.

Een arrestatieteam viel vrijdag als eerste het pand binnen. De mensen van wie de politie niet zeker was of zij leden van Satudarah waren, zijn naar buiten gestuurd. Van tien mensen wist de politie dat wel. Zij zijn naar het politiebureau gebracht om een nacht in de cel door te brengen. Ze zullen worden verhoord en daarna worden vrijgelaten. De politie verdenkt het tiental van "voortzetting van een verboden verklaarde organisatie".

De politie laat weten dat sommige van de mannen die nu zijn opgepakt al eerder zijn verhoord voor verboden uitingen van de motorclub bij een voetbalwedstrijd vorig jaar mei in Tilburg. "Meerdere mannen hadden hun bovenlichaam ontbloot en poseerden voor een foto met de RMS-vlag. Op de ruggen van deze mannen was de naam en het clublogo van de verboden motorclub duidelijk te lezen."

RMS staat voor de Republiek der Zuid-Molukken (Republiek Maluku Selatan). Satudarah is een Nederlands-Molukse motorclub en werd in 2018 door de rechter verboden wegens criminele activiteiten en het daarmee gepaard gaande gevaar voor de openbare orde.

Meer uit Binnenland

PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

10 minuten geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

28 minuten geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

36 minuten geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

38 minuten geleden
Defensie vindt 400 miljoen euro voor steun Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie haalt 400 miljoen euro naar voren om ook dit jaar Oekraïne weer 3 miljard aan militaire steun te kunnen geven. Een ingewijde bevestigt maandag berichtgeving van De Telegraaf over de kasschuif.

1 uur geleden
Pleegzorgorganisatie Enver niet langer onder verscherpt toezicht

ROTTERDAM (ANP) - Pleegzorgorganisatie Enver staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Volgens de inspectie heeft de instelling, die onder meer betrokken was bij de pleegzorg voor het meisje uit Vlaardingen dat ernstig werd mishandeld in haar pleeggezin, de afgelopen maanden voldoende verbeteringen doorgevoerd.

1 uur geleden
Vijf aanhoudingen na ontvoering Nederlandse vrouw in België

LUIK (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf personen aangehouden vanwege de ontvoering van een Nederlandse vrouw vorige week. Ze werd vastgehouden op een adres in Saint-Nicolas, in de provincie Luik.

3 uur geleden