Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie arresteert bij inval in Tilburg tien leden van Satudarah

Politie arresteert bij inval in Tilburg tien leden van Satudarah

TILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdag een inval gedaan bij een Tilburgse horecagelegenheid waar leden van de verboden motorclub Satudarah bijeen waren gekomen. Tien mensen zijn aangehouden en ook zijn "aanzienlijke hoeveelheden" contant geld in beslag genomen.

De zogenoemde clubavond werd gehouden in een horecagelegenheid in de Koestraat in het centrum van de Brabantse stad. De politie kreeg kortgeleden informatie dat leden van Satudarah daar op vaste tijden clubavonden hielden.

Een arrestatieteam viel vrijdag als eerste het pand binnen. De mensen van wie de politie niet zeker was of zij leden van Satudarah waren, zijn naar buiten gestuurd. Van tien mensen wist de politie dat wel. Zij zijn naar het politiebureau gebracht om een nacht in de cel door te brengen. Ze zullen worden verhoord en daarna worden vrijgelaten. De politie verdenkt het tiental van "voortzetting van een verboden verklaarde organisatie".

De politie laat weten dat sommige van de mannen die nu zijn opgepakt al eerder zijn verhoord voor verboden uitingen van de motorclub bij een voetbalwedstrijd vorig jaar mei in Tilburg. "Meerdere mannen hadden hun bovenlichaam ontbloot en poseerden voor een foto met de RMS-vlag. Op de ruggen van deze mannen was de naam en het clublogo van de verboden motorclub duidelijk te lezen."

RMS staat voor de Republiek der Zuid-Molukken (Republiek Maluku Selatan). Satudarah is een Nederlands-Molukse motorclub en werd in 2018 door de rechter verboden wegens criminele activiteiten en het daarmee gepaard gaande gevaar voor de openbare orde.

Meer uit Binnenland

Radboudumc neemt mogelijk besmette opvarende Hondius op

NIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc heeft een opvarende van het cruiseschip Hondius opgenomen, die mogelijk besmet is met het hantavirus. Dat meldt het Nijmeegse ziekenhuis.

22 minuten geleden
Huidige opvarenden Hondius nog steeds vrij van klachten

MADRID (ANP) - Alle mensen die nu aan boord van het cruiseschip Hondius zijn, hebben geen symptomen van het hantavirus. Dat laat rederij Oceanwide Expeditions donderdag weten. Het bedrijf zegt in contact te zijn met de autoriteiten over de plek van aankomst, quarantainemaatregelen en tests van alle passagiers en bemanningsleden.

31 minuten geleden
Cruiseschip: 30 opvarenden gingen op Sint-Helena van boord

JAMESTOWN (ANP) - Dertig opvarenden van de Hondius zijn op 24 april op het eiland Sint-Helena van boord gegaan, meldt bedrijf Oceanwide Expeditions. Onder hen was het Nederlandse echtpaar, van wie de man op dat moment al was overleden en de vrouw later overleed, en een derde Nederlander.

34 minuten geleden
In hoger beroep lagere straf voor moorden McDonald's in Zwolle

ARNHEM (ANP) - De 36-jarige Veysel Ü. heeft in hoger beroep een lagere straf gekregen dan bij de rechtbank voor de moord op twee broers in de McDonald's in Zwolle. Het gerechtshof in Arnhem legde hem donderdag 26,5 jaar cel op; de rechtbank kwam eerder tot dertig jaar. Reden voor de lagere straf is de stoornis die de verdachte in detentie heeft opgelopen. Ook de lange duur van de afwikkeling van de strafzaak heeft het hof meegewogen.

37 minuten geleden
Jill Helena wil uitspraak Ali B in rust verwerken

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena, een van de slachtoffers in de zedenzaak tegen Ali B, wil de uitspraak van het gerechtshof in rust verwerken. Advocaat Sébas Diekstra, die Helena in de zaak bijstaat, laat weten dat de zangeres ervoor heeft gekozen geen interviews of andere mediaoptredens te geven.

1 uur geleden
Vijf bevestigde gevallen hantavirus na uitbraak op Hondius

GENÈVE (ANP) - Bij vijf personen is het hantavirus vastgesteld na een uitbraak op het cruiseschip Hondius, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aan het ANP. Er zijn volgens de organisatie nog drie vermoedelijke gevallen. De mogelijke besmetting van een stewardess van KLM is niet in deze cijfers meegenomen.

1 uur geleden
Advocaat van Ali B gaat in cassatie bij Hoge Raad in zedenzaak

AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B gaat in diens zedenzaak in cassatie bij de Hoge Raad. Dat liet raadsman Bart Swier donderdag weten na afloop van de uitspraak van het gerechtshof. Het hof veroordeelde de rapper tot een celstraf van drie jaar voor twee verkrachtingen.

1 uur geleden