Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Antwerpen trekt video in om van doodslag verdachte acteur

Politie Antwerpen trekt video in om van doodslag verdachte acteur

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De politie van Antwerpen trekt een campagnefilmpje over veiligheid in het verkeer in omdat daarin een verdachte van doodslag figureert. Anis A. zou in 2021 betrokken zijn geweest bij een steekpartij in Barcelona. "Dit is hoogst ongelukkig", aldus een politiewoordvoerder tegen de Gazet van Antwerpen.

In een penthouse in Barcelona zou A. zijn vrienden hebben aangevallen. "Hij verkeerde op dat moment in een soort psychose", citeert de Gazet van Antwerpen een aanwezige. "Hij greep een keukenmes en vloog op ons af. Alsof hij ons wilde vermoorden." Een van de vrienden raakte gewond en moest worden verzorgd in een Spaans ziekenhuis. Eenmaal teruggekomen in België deed de vriend aangifte. A. moet binnenkort voorkomen bij de rechtbank.

Met de campagnefilmpjes wil de politie korte metten maken met excuses die weggebruikers hebben voor onveilig gedrag in het verkeer. A. rijdt met nog iemand op een elektrische step. "Met twee op een step, ik weet dat het niet mag. Maar we zijn héél voorzichtig", zegt A. in de video. "En anders verzin ik wel een ander excuus voor u."

Volgens omroep VRT stelt de politie dat A. is ingehuurd via een reclamebureau. Die legde de politie een aantal acteurs voor. "Van die acteurs kregen we enkel de voornaam, leeftijd en een filmpje van een halve minuut waarin ze zichzelf voorstelden. Op basis daarvan hebben we de acteur gekozen", aldus de politiewoordvoerder.

Meer uit Buitenland

Chinese premier wil geen ontmoeting met Japan op G20-top

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang is niet van plan de Japanse premier Sanae Takaichi te ontmoeten tijdens de aankomende G20-top in Johannesburg, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. De spanningen tussen de twee landen nemen toe sinds de Japanse premier het parlement vertelde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan zou kunnen uitlokken.

1 uur geleden
Stijging dodental na aardverschuivingen op Java

JAKARTA (ANP/RTR/AFP) - Door de aardverschuivingen die eind vorige week op het Indonesische eiland Java plaatsvonden, zijn zeker achttien mensen omgekomen. De autoriteiten hebben het nieuwe dodental maandag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Doden door Russische aanval op oostelijke regio Charkiv

BALAKLIYA (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Balakliya in de regio Charkiv zijn drie mensen gedood door Russische luchtaanvallen. In de nacht van zondag op maandag voerde het Russische leger twee luchtaanvallen uit op de stad, aldus het hoofd van de militaire administratie in Balakliya.

4 uur geleden
Ecuador stemt tegen terugkeer buitenlandse militaire bases

QUITO (ANP) - Het ziet ernaar uit dat kiezers in Ecuador tegen de terugkeer van buitenlandse militaire bases hebben gestemd. Dat blijkt uit de eerste resultaten van het referendum dat zondag werd gehouden.

5 uur geleden
Trump: Republikeinen moeten stemmen voor vrijgeven Epstein-files

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt een ommekeer te hebben gemaakt wat betreft de openbaarmaking van de zogenoemde Epstein-documenten. "Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden moeten stemmen voor het vrijgeven van de Epstein-documenten, omdat we niets te verbergen hebben", schreef Trump op zijn sociale mediaplatform Truth Social.

5 uur geleden
Communistische Jara leidt exitpoll presidentsverkiezingen Chili

SANTIAGO (ANP) - In de voorlopige exitpoll van de presidentsverkiezingen in Chili gaat de communistische Jeanette Jara voorop, gevolgd door de extreemrechtse José Antonio Kast. In de tweede ronde, die op 14 december plaatsvindt, zullen Jara en Kast het tegen elkaar opnemen, bevestigt de huidige Chileense president Gabriel Boric.

8 uur geleden
Duitse veiling van holocaustobjecten afgeblazen

NEUSS (ANP/DPA) - Volgens Duitse autoriteiten is een omstreden veiling van holocaustobjecten geannuleerd. De kavels zijn inmiddels verwijderd van de website van het veilinghuis in het West-Duitse Neuss.

14 uur geleden