Politie Antwerpen trekt video in om van doodslag verdachte acteur
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De politie van Antwerpen trekt een campagnefilmpje over veiligheid in het verkeer in omdat daarin een verdachte van doodslag figureert. Anis A. zou in 2021 betrokken zijn geweest bij een steekpartij in Barcelona. "Dit is hoogst ongelukkig", aldus een politiewoordvoerder tegen de Gazet van Antwerpen.
In een penthouse in Barcelona zou A. zijn vrienden hebben aangevallen. "Hij verkeerde op dat moment in een soort psychose", citeert de Gazet van Antwerpen een aanwezige. "Hij greep een keukenmes en vloog op ons af. Alsof hij ons wilde vermoorden." Een van de vrienden raakte gewond en moest worden verzorgd in een Spaans ziekenhuis. Eenmaal teruggekomen in België deed de vriend aangifte. A. moet binnenkort voorkomen bij de rechtbank.
Met de campagnefilmpjes wil de politie korte metten maken met excuses die weggebruikers hebben voor onveilig gedrag in het verkeer. A. rijdt met nog iemand op een elektrische step. "Met twee op een step, ik weet dat het niet mag. Maar we zijn héél voorzichtig", zegt A. in de video. "En anders verzin ik wel een ander excuus voor u."
Volgens omroep VRT stelt de politie dat A. is ingehuurd via een reclamebureau. Die legde de politie een aantal acteurs voor. "Van die acteurs kregen we enkel de voornaam, leeftijd en een filmpje van een halve minuut waarin ze zichzelf voorstelden. Op basis daarvan hebben we de acteur gekozen", aldus de politiewoordvoerder.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
51 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
3 uur geleden