Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Antwerpen trekt video in om van doodslag verdachte acteur

Politie Antwerpen trekt video in om van doodslag verdachte acteur

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De politie van Antwerpen trekt een campagnefilmpje over veiligheid in het verkeer in omdat daarin een verdachte van doodslag figureert. Anis A. zou in 2021 betrokken zijn geweest bij een steekpartij in Barcelona. "Dit is hoogst ongelukkig", aldus een politiewoordvoerder tegen de Gazet van Antwerpen.

In een penthouse in Barcelona zou A. zijn vrienden hebben aangevallen. "Hij verkeerde op dat moment in een soort psychose", citeert de Gazet van Antwerpen een aanwezige. "Hij greep een keukenmes en vloog op ons af. Alsof hij ons wilde vermoorden." Een van de vrienden raakte gewond en moest worden verzorgd in een Spaans ziekenhuis. Eenmaal teruggekomen in België deed de vriend aangifte. A. moet binnenkort voorkomen bij de rechtbank.

Met de campagnefilmpjes wil de politie korte metten maken met excuses die weggebruikers hebben voor onveilig gedrag in het verkeer. A. rijdt met nog iemand op een elektrische step. "Met twee op een step, ik weet dat het niet mag. Maar we zijn héél voorzichtig", zegt A. in de video. "En anders verzin ik wel een ander excuus voor u."

Volgens omroep VRT stelt de politie dat A. is ingehuurd via een reclamebureau. Die legde de politie een aantal acteurs voor. "Van die acteurs kregen we enkel de voornaam, leeftijd en een filmpje van een halve minuut waarin ze zichzelf voorstelden. Op basis daarvan hebben we de acteur gekozen", aldus de politiewoordvoerder.

Meer uit Buitenland

Seriemoordenaar VS bekent schuld aan moorden bij Gilgo Beach

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.

1 uur geleden
Rutte valt Trump bij in kritiek op Europese bondgenoten om Iran

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.

1 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

9 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

9 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

9 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

9 uur geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

10 uur geleden