Politie Amsterdam vindt drugs en 4 ton cash na controle bakfiets
AMSTERDAM (ANP) - Een controle van een man op een bakfiets omdat hij door een rood stoplicht reed, heeft in Amsterdam geleid tot de vondst van een flinke hoeveelheid hennep en zo'n 400.000 euro aan contant geld. Twee mannen van 46 en 47 uit Amsterdam zijn aangehouden voor handel in verdovende middelen.
Agenten zagen op vrijdag 20 mei de 46-jarige man op zijn elektrische bakfiets door rood rijden, meldt de politie donderdag. Ze zetten hem aan de kant en vroegen of ze in zijn afgedekte bakfiets mochten kijken. Daarin vonden ze een tas met een grote hoeveelheid hennep en voorgedraaide joints. De fietser werd daarop aangehouden.
Politiemensen in burger hielden vervolgens de woning van de man in de gaten en zagen al gauw een man naar buiten komen met meerdere grote tassen. Toen de agenten een henneplucht roken, besloten ze hem te controleren en troffen ze eveneens een flinke hoeveelheid hennep en joints aan. Nadat ook deze man was aangehouden, werd de woning doorzocht. Hier lagen nog meer softdrugs en enkele duizenden euro's aan contant geld. Op een ondergelegen balkon zag de politie vervolgens nog een grote tas. Aangezien het vermoeden bestond dat die naar beneden was gegooid, werd deze gecontroleerd. In de tas zat nog eens bijna 4 ton aan cash.
De mannen zijn inmiddels weer op vrije voeten, zo besliste de raadkamer van de rechtbank begin deze week. Ze blijven nog wel verdachte.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
1 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
6 uur geleden