Politie Amsterdam vindt drugs en 4 ton cash na controle bakfiets
AMSTERDAM (ANP) - Een controle van een man op een bakfiets omdat hij door een rood stoplicht reed, heeft in Amsterdam geleid tot de vondst van een flinke hoeveelheid hennep en zo'n 400.000 euro aan contant geld. Twee mannen van 46 en 47 uit Amsterdam zijn aangehouden voor handel in verdovende middelen.
Agenten zagen op vrijdag 20 mei de 46-jarige man op zijn elektrische bakfiets door rood rijden, meldt de politie donderdag. Ze zetten hem aan de kant en vroegen of ze in zijn afgedekte bakfiets mochten kijken. Daarin vonden ze een tas met een grote hoeveelheid hennep en voorgedraaide joints. De fietser werd daarop aangehouden.
Politiemensen in burger hielden vervolgens de woning van de man in de gaten en zagen al gauw een man naar buiten komen met meerdere grote tassen. Toen de agenten een henneplucht roken, besloten ze hem te controleren en troffen ze eveneens een flinke hoeveelheid hennep en joints aan. Nadat ook deze man was aangehouden, werd de woning doorzocht. Hier lagen nog meer softdrugs en enkele duizenden euro's aan contant geld. Op een ondergelegen balkon zag de politie vervolgens nog een grote tas. Aangezien het vermoeden bestond dat die naar beneden was gegooid, werd deze gecontroleerd. In de tas zat nog eens bijna 4 ton aan cash.
De mannen zijn inmiddels weer op vrije voeten, zo besliste de raadkamer van de rechtbank begin deze week. Ze blijven nog wel verdachte.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
11 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
11 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
11 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
12 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
14 uur geleden