Politie: agenten waren vrijdag aan deur vader Jeffrey en Emma
WINSCHOTEN (ANP) - De politie bevestigt vrijdagavond langs te zijn geweest bij de vader van Jeffrey en Emma. Het Dagblad van het Noorden meldde dit eerder al.
Districtschef van de politie Groningen Frank Smilda meldt dat meerdere collega's naar de woning zijn gegaan, maar dat toen de afweging werd gemaakt om niet in te grijpen in de situatie. "Er was geen reden om er iets mee te doen", aldus Smilda. Zaterdag ontvoerde de vader de kinderen.
Volgens het Dagblad van het Noorden schakelde de moeder de politie juist in omdat zij uit berichten van de vader opmaakte dat hij hen iets aan zou doen. De politiechef wil daar niet op reageren en gaat niet in op de reden van het huisbezoek in Beerta.
Eerder zorgen geuit
Smilda zegt dat de situatie niet is onderschat en benadrukt dat binnen 24 uur een Team Grootschalige Opsporing op de zaak zat. Hij meldt wel dat de moeder "geen toestemming had gegeven voor de situatie zoals die zaterdagmiddag was", toen de vader de kinderen meenam.
In het televisieprogramma Eva zei politiechef van Noord-Nederland Martin Sitalsing woensdagavond dat de vader niet veelvuldig in de systemen van de politie voorkwam. "Maar de situatie was wel bekend bij ons en bij de instanties. Er waren eerder wel zorgen geuit, en er was eerder ook wel sprake van mogelijk huiselijk geweldachtige situaties. In dat opzicht zijn ze in het verleden wel bekend geweest." Of de vader een strafblad had, wist Sitalsing niet precies. Maar gevraagd naar hoever de meldingen teruggingen, antwoordde de politiechef: "Even uit het hoofd, gaat dat echt al jaren terug".
De lichamen van de vermiste Jeffrey, Emma en hun vader werden dinsdagavond gevonden in het water bij Winschoten. Ze zijn zeer waarschijnlijk om het leven gekomen door verdrinking.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.
55 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel wordt al 541 dagen onderhandeld over een nieuwe regering en evenaart daarmee het Belgische formatierecord. De Belgische hoofdstad valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de coalitieonderhandelingen daar zitten muurvast.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
4 uur geledenVENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
7 uur geleden