Politie: aantal meldingen grensoverschrijdend gedrag tijdens F1
ZANDVOORT (ANP) - Bij de politie is een aantal meldingen binnengekomen over grensoverschrijdend gedrag tijdens de Formule 1 afgelopen weekend in Zandvoort. Dat laat een woordvoerder van de politie weten. Vooralsnog zijn er geen aangiftes gedaan.
Hoeveel meldingen bij de politie binnen zijn gekomen, kon de woordvoerder niet zeggen. Wel zegt hij dat wordt gekeken of de meldingen strafrechtelijk kunnen worden opgepakt. Dat zou dan moeten leiden tot een aangifte, maar daarvan is vooralsnog geen sprake. Daarnaast deelt de politie informatie over de meldingen met de organisatie van de Dutch Grand Prix, zodat die kan kijken hoe dit soort incidenten volgend jaar kan worden voorkomen, aldus de zegsman.
Ondertussen blijven bij de fanclub Formule 1 Vrouwen meldingen binnenkomen van vrouwen die afgelopen weekend tijdens de race op het circuit zijn lastiggevallen, zegt oprichter Svenja Tillemans. "Daar komt nog geen eind aan, helaas." Dinsdag sprak Tillemans al van tientallen vrouwen die zich hebben gemeld, woensdag heeft ze het wederom over meldingen van tientallen vrouwen. Verder zegt zij dat een aantal vrouwen aangifte gaat doen. Die zouden daarvoor deze en volgende week afspraken hebben staan.
Ook bij het circuit zijn inmiddels meer meldingen over grensoverschrijdend gedrag binnengekomen, zegt een woordvoerder. Het circuit communiceerde over een speciaal telefoonnummer waar vrouwen zich konden melden. Maandagavond was er nog sprake van één binnengekomen melding. "Elke melding is er een teveel", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
11 uur geleden