Politie: 800 Trump-aanhangers drongen Capitool binnen
WASHINGTON (ANP/DPA) - Ongeveer achthonderd aanhangers van toenmalig president Trump zijn op 6 januari het parlementsgebouw Capitool in Washington binnengedrongen, schat de Capitool-politie. En veel meer dan 10.000 personen bevonden zich buiten op het terrein van het Capitool, zei het waarnemend politiehoofd tijdens een hoorzitting in het parlement over de gewelddadige bestorming.
Tegen talrijke personen loopt een onderzoek, ook tegen 35 agenten. Zes van hen werden al geschorst.
De stormloop vond plaats na een toespraak van Trump in de buurt. In het Capitool werd op dat moment de verkiezingsnederlaag van Trump bezegeld.
De veiligheidstroepen van het Capitool konden de aanval niet stoppen. Bij de rellen kwamen vijf mensen om het leven, onder wie een politieagent.
Meer uit Buitenland
VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
42 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
1 uur geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
9 uur geleden