Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: 6 vermisten bruginstorting Baltimore 'vemoedelijk dood'

Politie: 6 vermisten bruginstorting Baltimore 'vemoedelijk dood'

BALTIMORE (ANP/AFP/RTR) - Zes mensen die vermist waren na de instorting van een verkeersbrug in de Amerikaanse havenstad Baltimore zijn "vermoedelijk dood", meldt de politie van de staat Maryland. De Amerikaanse kustwacht heeft de actieve zoektocht naar overlevenden tot woensdagochtend opgeschort. Dan wordt met duikers verder gezocht, aldus de kustwacht.

Er waren acht mensen op de Francis Scott Key Bridge in Baltimore toen een vrachtschip een pijler van de 2,6 kilometer lange verkeersbrug ramde, waardoor die grotendeels instortte. Er werden maar twee overlevenden gevonden, onder wie één zwaargewonde.

Het achttal maakte deel uit van een werkploeg die gaten in het wegdek van de verkeersbrug repareerde. Onder de zes vermoedelijk omgekomen mensen waren arbeiders uit Mexico, Guatemala en El Salvador, meldt het Mexicaanse consulaat in Washington.

Eerder dinsdag was nog verwarring ontstaan nadat een gemeenteraadslid van Baltimore aan CNN had verklaard dat een lichaam uit het water was gehaald. Die informatie bleek niet te kloppen. Er blijft dus sprake van zes vermisten, van wie wordt aangenomen dat ze dood zijn. Vermoedelijk gaat het om arbeiders die herstelwerkzaamheden uitvoerden op de brug.

Meer uit Buitenland

Ongeregeldheden bij Franse scholen op dag van scholierenprotest

LILLE/PARIJS (ANP) - Politie en scholieren zijn onder meer in het centrum van Lille slaags geraakt naar aanleiding van een nationale protestdag uitgeroepen door een Franse scholierenbond. Die heeft opgeroepen middelbare scholen te blokkeren.

23 minuten geleden
Amnesty meldt oorlogsmisdaden Mali: tientallen burgers gedood

LONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International beschuldigt de Malinese strijdkrachten en het Russische huurlingenleger Wagner van oorlogsmisdaden. Die zijn gepleegd tijdens gezamenlijke operaties in het Afrikaanse land tussen 2023 en 2025, staat in een rapport.

46 minuten geleden
Estland beschuldigt Rusland van brandstichting bij dronefabrikant

TALLINN (ANP/AFP) - De brandstichting bij een Estse fabrikant van onbemande militaire voertuigen vorige maand was het werk van Rusland, concludeert de Estse inlichtingendienst. De dienst spreekt in een verklaring op X van een "welbewuste en geplande daad" van Russische veiligheidsdiensten. Estland zegt de Russische vertegenwoordiger in het land te ontbieden.

1 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op infrastructuur in de regio

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt infrastructuur in de regio aan te vallen als de veiligheid van het land niet gegarandeerd wordt. Dit meldden Iraanse staatsmedia.

1 uur geleden
Landen Sahel in zee met Russisch medium tegen 'imperialisme'

OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - Burkina Faso, Mali en Niger zijn een tv-station gestart met steun van Rusland om de invloed van de westerse "imperialistische media" terug te dringen. Ze richten zich hiermee vooral tegen het Franse beleid en Franse media.

2 uur geleden
Zuid-Korea: explosie die militairen trof was schending bestand

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea ziet een incident waarbij drie militairen gewond raakten als een schending van het bestand met buurland Noord-Korea. Dat verklaarde de Zuid-Koreaanse minister van Defensie Kang Shin-chul, die aangaf dat hij zich baseert op voorlopige onderzoeksresultaten.

2 uur geleden
Doden in Bangkok na ernstig noodweer

BANGKOK (ANP/AFP) - In Bangkok zijn zeker vier mensen om het leven gekomen na ernstig noodweer. Zware regen leidde in de miljoenenstad tot overstromingen en dat heeft gevolgen voor 700.000 mensen, zeggen de autoriteiten.

3 uur geleden