Politie: 6 vermisten bruginstorting Baltimore 'vemoedelijk dood'
BALTIMORE (ANP/AFP/RTR) - Zes mensen die vermist waren na de instorting van een verkeersbrug in de Amerikaanse havenstad Baltimore zijn "vermoedelijk dood", meldt de politie van de staat Maryland. De Amerikaanse kustwacht heeft de actieve zoektocht naar overlevenden tot woensdagochtend opgeschort. Dan wordt met duikers verder gezocht, aldus de kustwacht.
Er waren acht mensen op de Francis Scott Key Bridge in Baltimore toen een vrachtschip een pijler van de 2,6 kilometer lange verkeersbrug ramde, waardoor die grotendeels instortte. Er werden maar twee overlevenden gevonden, onder wie één zwaargewonde.
Het achttal maakte deel uit van een werkploeg die gaten in het wegdek van de verkeersbrug repareerde. Onder de zes vermoedelijk omgekomen mensen waren arbeiders uit Mexico, Guatemala en El Salvador, meldt het Mexicaanse consulaat in Washington.
Eerder dinsdag was nog verwarring ontstaan nadat een gemeenteraadslid van Baltimore aan CNN had verklaard dat een lichaam uit het water was gehaald. Die informatie bleek niet te kloppen. Er blijft dus sprake van zes vermisten, van wie wordt aangenomen dat ze dood zijn. Vermoedelijk gaat het om arbeiders die herstelwerkzaamheden uitvoerden op de brug.
Meer uit Buitenland
FAGERSTA (ANP/AFP) - Bij een zwaardaanval op een middelbare school in Zweden zijn zeker drie gewonden gevallen. Twee jongens van 12 en 17 jaar raakten ernstig gewond. Hun toestand is stabiel. Er zijn nog geen details bekend over de derde gewonde.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Prins Harry en zes anderen moeten van het Britse gerechtshof 9,54 miljoen pond (11,1 miljoen euro) betalen aan Associated Newspapers Limited, dat onder meer The Daily Mail uitgeeft. Deze beslissing volgt op een eerdere uitspraak van het hof in de zaak die de prominenten tegen de uitgeverij hadden aangespannen. Het wees de eisen af omdat het niet bewezen achtte dat journalisten van de krant de privacy van de prins en de prominenten hebben geschonden.
3 uur geledenFAGERSTA (ANP/RTR/DPA) - De Zweedse politie heeft een persoon met een zwaard neergeschoten bij een middelbare school in Fagersta. Dat meldden Zweedse media. Volgens de gemeente ten noordwesten van hoofdstad Stockholm zijn meerdere mensen gewond geraakt.
3 uur geledenANKARA/JERUZALEM (ANP/AFP) - Turkije heeft een nieuw arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, schrijft de Turkse minister van Justitie Akin Gürlek op X. Netanyahu wordt vervolgd voor de arrestatie van de activisten van de Global Sumud Flotilla, die hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen, maar daarbij werden gehinderd door Israël.
4 uur geledenDRAGUIGNAN/SONICO (ANP/AFP) - Na een lange periode van droogte zijn in het zuidoosten van Frankrijk hevige onweers- en regenbuien losgebarsten in met name het departement Var, waar Saint-Tropez en Toulon liggen. Het vooral nachtelijke onweer ging gepaard met bijna 1380 blikseminslagen die plaatselijk tot brandjes leidden.
5 uur geledenPARIJS/LONDEN (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne beleggen maandag, als het land zijn onafhankelijkheid viert, een top van de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen. Meerdere leiders van de coalitie willen daarvoor naar Kyiv reizen, melden de Kyiv Independent en andere Oekraïense media. Premier Rob Jetten belt in, meldt zijn woordvoerder.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan is weer terug in de gevangenis, nadat hij eerder werd opgenomen in het ziekenhuis voor onderzoek. Volgens de autoriteiten is hij fit verklaard.
5 uur geleden