Politie: 250 aanhoudingen tijdens 'heftige' jaarwisseling
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 250 mensen aangehouden tijdens wat zij een "heftige" jaarwisseling noemt. Op verschillende plekken richtte het geweld zich tegen hulpverleners.
Na afloop van de vorige jaarwisseling meldde de politie "zeker meer dan 200" mensen te hebben aangehouden.
De overlast begon in tegenstelling tot andere jaren al vroeg, zegt plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen. "Bijna alle beschikbare ME'ers die we in Nederland hebben, waren aan het werk. Echt een maximale inzet die de halve nacht voortduurde." In verschillende steden zijn waterkanonnen ingezet. Het traanopwekkende middel dat als proef door het water kan worden gemengd, is niet ingezet. Wel hebben agenten de nieuwe, grotere bussen pepperspray gebruikt.
Bivakmutsen
Tijdens de jaarwisseling zijn twee mensen omgekomen door vuurwerk of raakten zwaargewond. De impact van zwaar vuurwerk was "op sommige plaatsen ronduit verwoestend", volgens de politie. Ook zijn er doden gevallen door andere incidenten. "Collega's hebben soms verschrikkelijke dingen gezien en meegemaakt", aldus Paulissen.
De plaatsvervangend korpschef veroordeelt het geweld tegen de politieagenten. "Het is echt bizar om te zien hoe sommigen daar echt op uit zijn en in sommige gevallen met bivakmutsen op geweld uitlokken." Dat zorgde ook dit jaar weer voor gewonde agenten, met onder meer gehoorschade en schade aan politievoertuigen.
Alarmnummer overbelast
Door de drukte raakte het alarmnummer 112 kort na middernacht overbelast. Dat kwam vooral door de vele meldingen over branden, volgens de politie. Zo brandde in Amsterdam de Vondelkerk af en in het Groningse Bedum een sporthal. In Hillegom woedde brand in een matrassenwinkel en ook werd een supermarkt geplunderd. Nadat een NL-Alert was verstuurd om alleen te bellen bij acuut levensgevaar, nam de drukte af.
Tijdens de vorige jaarwisseling waren er problemen met de communicatie via C2000, dit jaar ging dat goed, volgens de politie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales hebben tot nu toe tientallen meldingen gekregen van Nederlanders die in Spanje in de problemen zijn gekomen door noodweer. SOS International kreeg maandag rond de veertig telefoontjes, zegt directeur Violette Hasselmeijer.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het babynieuws van premier Rob Jetten en zijn Argentijnse partner Nicolás Keenan staat dinsdag op de voorpagina van verschillende kranten. "Roze wolk", kopt het AD op de voorpagina bij een paginagrote foto van Jetten, Keenan en hun draagmoeder. "Alles lekt uit, maar niet de daverende privéprimeur van Rob Jetten", schrijft de krant verderop in een artikel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.
10 uur geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.
17 uur geledenGENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."
20 uur geleden