Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politicus gearresteerd om moord op lokale journalist in Las Vegas

Politicus gearresteerd om moord op lokale journalist in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - De politie van de Amerikaanse stad Las Vegas heeft een lokale politicus gearresteerd op verdenking van moord op een journalist die voor de krant Las Vegas Review-Journal schreef. De politicus, de 45-jarige Democraat John Telles, was maandenlang het onderwerp van onderzoeksverhalen van de verslaggever, de 69-jarige Jeff German. German werd vrijdag dood aangetroffen vlak buiten zijn huis. Hij was meerdere malen gestoken.

German had een reeks artikelen geschreven over vermeend wangedrag van Telles, een wethouder in Clark County waar Las Vegas onder valt. De verhalen bevatten klachten tegen Telles over pesten, vriendjespolitiek en andere misdragingen bij een lokaal overheidskantoor dat de eigendommen beheert van mensen die zonder testament sterven. Volgens lokale media droegen Germans verhalen bij aan de verkiezingsnederlaag van Telles in de Democratische voorverkiezingen in juni.

In de weken voorafgaand aan zijn dood was German bezig met een mogelijk vervolgverhaal over Telles. German had daarvoor inzage verzocht in e-mails en sms-berichten tussen Telles en drie andere lokale functionarissen, onder wie ene Roberta Lee-Kennett, een "ondergeschikt staflid" met wie Telles een "ongepaste relatie" zou hebben onderhouden, aldus de Las Vegas Review-Journal.

De politie had eerder beelden vrijgegeven van hun hoofdverdachte, een man met een brede strohoed en een lang oranje shirt. Ook had ze beelden verspreid van een kastanjebruin voertuig dat vermoedelijk verband hield met de moord. Die informatie leidde tot de arrestatie van Telles. De wethouder, die na zijn verkiezingsnederlaag niet herkozen kan worden, verschijnt donderdagmiddag (lokale tijd) voor de rechtbank, zo blijkt uit het gevangenisregister van Clark County.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Rusland vecht door tot doelen in Oekraïne bereikt zijn

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.

13 minuten geleden
Zelensky: zonder datum EU-toetreding zal Poetin Europa verdelen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dinsdag gezegd dat zijn land een duidelijke datum nodig heeft wanneer het kan toetreden tot de EU. Dat is niet "zomaar een wens", zei Zelensky via een videoverbinding tegen het Europees Parlement. Zonder toetredingsdatum zal Poetin een manier vinden om toetreding decennia te blokkeren door Europa te verdelen, waarschuwde Zelensky.

23 minuten geleden
EU-kopstukken in Kyiv: agressor mag niet beloond worden

KYIV (ANP) - Agressor Rusland mag niet worden beloond voor de invasie van Oekraïne, stellen EU-kopstukken Ursula von der Leyen en António Costa dinsdag in een gezamenlijke verklaring. "We zullen ervoor zorgen dat Rusland ter verantwoording wordt geroepen voor de gepleegde misdaden en de aangerichte schade", stellen de voorzitter van de Europese Commissie en de voorzitter van de EU-leiders.

35 minuten geleden
Europese leiders in Kyiv voor herdenking Russische invasie 2022

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.

1 uur geleden
Doden bij crash legerhelikopter in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.

2 uur geleden
Zelensky: Poetin heeft na vier jaar oorlog doelen niet bereikt

KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.

3 uur geleden
Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

5 uur geleden