Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politico: Witte Huis overweegt actie om abortuspil te beschermen

Politico: Witte Huis overweegt actie om abortuspil te beschermen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt gebruik te maken van een specifieke wet voor de volksgezondheid om toegang tot de abortuspil op nationaal niveau te beschermen, meldt nieuwswebsite Politico op basis van anonieme bronnen.

Er bestaat een wet die de regering de mogelijkheid geeft bepaalde acties te nemen om zo de volksgezondheid te beschermen. Op basis van die wet zou de Biden-regering artsen, apotheken en anderen die abortuspillen ter beschikking stellen aan patiënten willen beschermen tegen aansprakelijkheid. Ook als een abortuspil wordt geleverd aan een patiënt in een staat waar abortus inmiddels (zo goed als) verboden is.

De abortuspil bestaat uit twee dosissen die enkele dagen na elkaar ingenomen moeten worden. Het kan gebruikt wordt om veilig een zwangerschap tot tien weken te beëindigen.

Tegenstanders van het idee binnen de regering vrezen volgens Politico dat een dergelijke actie van het Witte Huis direct voor een rechter gebracht zal worden en dat de regering zo'n zaak zou verliezen. Dat zou verstrekkende gevolgen kunnen hebben voor toekomstige acties of decreten vanuit de president of de regering.

President Joe Biden zegt al sinds het Hooggerechtshof vorige maand de uitspraak Roe versus Wade terugdraaide dat zijn mogelijkheden het recht op abortus te beschermen gering zijn. Maar abortusactivisten en progressieve Democraten vonden dat Biden zich er te makkelijk vanaf maakte en zetten druk op hem om actie te ondernemen.

Meer uit Buitenland

Man van 19 sterft in cel van Amerikaanse vreemdelingendienst ICE

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.

2 uur geleden
Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

2 uur geleden
Zelensky wil onderhandelingen met Rusland hervatten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.

2 uur geleden
Iran wil weten of VS Duitse basis mogen gebruiken in oorlog

BERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.

3 uur geleden
Golfstaten mogen voor 16,5 miljard dollar wapens kopen van VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.

3 uur geleden
Japanse premier: alleen Trump kan wereldvrede bereiken

WASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.

3 uur geleden
Iran zegt Amerikaanse F-35 te hebben geraakt

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaanse F-35 te hebben geraakt en beschadigd. De Amerikaanse krijgsmacht heeft dat niet bevestigd, maar meldt wel dat een gevechtsvliegtuig een noodlanding heeft moeten maken na een vlucht boven Iran. De piloot zou in stabiele toestand verkeren.

3 uur geleden