Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politico: Witte Huis overweegt actie om abortuspil te beschermen

Politico: Witte Huis overweegt actie om abortuspil te beschermen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt gebruik te maken van een specifieke wet voor de volksgezondheid om toegang tot de abortuspil op nationaal niveau te beschermen, meldt nieuwswebsite Politico op basis van anonieme bronnen.

Er bestaat een wet die de regering de mogelijkheid geeft bepaalde acties te nemen om zo de volksgezondheid te beschermen. Op basis van die wet zou de Biden-regering artsen, apotheken en anderen die abortuspillen ter beschikking stellen aan patiënten willen beschermen tegen aansprakelijkheid. Ook als een abortuspil wordt geleverd aan een patiënt in een staat waar abortus inmiddels (zo goed als) verboden is.

De abortuspil bestaat uit twee dosissen die enkele dagen na elkaar ingenomen moeten worden. Het kan gebruikt wordt om veilig een zwangerschap tot tien weken te beëindigen.

Tegenstanders van het idee binnen de regering vrezen volgens Politico dat een dergelijke actie van het Witte Huis direct voor een rechter gebracht zal worden en dat de regering zo'n zaak zou verliezen. Dat zou verstrekkende gevolgen kunnen hebben voor toekomstige acties of decreten vanuit de president of de regering.

President Joe Biden zegt al sinds het Hooggerechtshof vorige maand de uitspraak Roe versus Wade terugdraaide dat zijn mogelijkheden het recht op abortus te beschermen gering zijn. Maar abortusactivisten en progressieve Democraten vonden dat Biden zich er te makkelijk vanaf maakte en zetten druk op hem om actie te ondernemen.

Meer uit Buitenland

Trump oneens over Palestina met Starmer, die wegmoffelen ontkent

AYLESBURY (ANP) - De erkenning van een Palestijnse staat is een twistpunt tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op staatsbezoek bij de bondgenoot. De Britse premier Keir Starmer ontkent dat hij de voorgenomen erkenning heeft uitgesteld om de stemming tijdens het bezoek niet te bederven.

35 minuten geleden
Tot nu toe onbekende Picasso onthuld in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Een bij het grote publiek tot nog toe onbekende Picasso wordt geveild in het Parijse veilinghuis Hôtel Drouot. Het "exceptionele" portret van zijn muze Dora Maar, getiteld "Buste van een vrouw met gebloemde hoed", dateert van 1943 en is buiten een kleine kring rond Picasso nooit te zien geweest. De waarde van het werk wordt geschat op minimaal 8 miljoen euro.

38 minuten geleden
Honderdduizenden de straat op in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Op de grote actiedag in Frankrijk zijn honderdduizenden mensen de straat op gegaan. Het ministerie van Binnenlandse Zaken sprak volgens Le Monde even na 16.00 uur van 282.500 betogers, nog los van de acties in Parijs. Vakbond CGT heeft het over 400.000 activisten.

1 uur geleden
Letland: Russische lokdrone aangespoeld aan westkust

RIGA (ANP) - Aan de westkust van Letland zijn resten aangespoeld van een Russische drone, meldt de Letse minister van Defensie in reactie op berichten in lokale media. De resten werden gevonden in Varve, de exacte locatie is niet bekendgemaakt. Volgens de minister zijn de explosievenopruimingsdienst en federale politie ter plaatse om het staartstuk te bergen.

1 uur geleden
Poetin heeft me laten zakken, zegt Trump

AYLESBURY (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voelt zich "in de steek gelaten" door zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump meende de oorlog in Oekraïne snel te kunnen oplossen dankzij "zijn verstandhouding" met Poetin, maar dat viel tegen.

1 uur geleden
Doden bij schietpartij op grens tussen Jordanië en Westoever

JERICHO (ANP/AFP) - Bij de enige grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever heeft een schietpartij plaatsgevonden. Volgens de hulpdiensten zijn daarbij twee Israëliërs gedood.

3 uur geleden
Zelensky bezoekt frontlinie bij Donetsk

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een bezoek gebracht aan het oostfront bij Donetsk, schrijft de president op X. Hij ontmoette daar soldaten en sprak over de voortgang van het tegenoffensief. Ook heeft hij onderscheidingen uitgedeeld.

3 uur geleden