Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politico: Duitsland wil toch meer Amerikaanse F-35's kopen

Politico: Duitsland wil toch meer Amerikaanse F-35's kopen

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.

Duitsland heeft eerder 35 F-35's besteld, maar wil er volgens Politico vijftig van maken. De moderne Amerikaanse gevechtsvliegtuigen moeten de Tornado's vervangen die komende tijd worden afgedankt.

Duitsland werkt met Frankrijk en Spanje aan een nieuw Europees gevechtsvliegtuig, de FCAS, maar daarover is onenigheid. Volgens mediaberichten eist Frankrijk 80 procent van de ontwikkeling op, waardoor Duitsland zich benadeeld zou voelen.

Duitsland en Frankrijk hebben "verschil van mening over de inrichting van dit consortium", erkende de Duitse bondskanselier Friedrich Merz woensdag. Hij wil de kwestie de komende maanden oplossen. Het duurt hoe dan ook nog jaren voor de FCAS gaat vliegen.

Meer uit Buitenland

Premier Soedan wil internationale berechting voor RSF-gruweldaden

KHARTOEM (ANP) - De Soedanese premier Kamil Idris wil dat de wreedheden die zijn begaan in de stad el-Fasher, die is ingenomen door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), voor internationale rechtbanken worden gebracht. Dat zegt hij in een interview met de Zwitserse krant Blick.

15 minuten geleden
Hamas draagt stoffelijke resten over van drie gijzelaars

TEL AVIV (ANP/AFP) - Hamas heeft de stoffelijke resten van drie gijzelaars via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, maakte het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond bekend. Hamas had al aangekondigd zondagavond de lichamen over te dragen.

2 uur geleden
Britse politie: er is één verdachte van steekpartij in trein

HUNTINGDON (ANP/AFP) - De Britse politie heeft bekendgemaakt dat er één man van 32 jaar wordt verdacht van de bloedige steekpartij zaterdagavond in een trein ten noorden van Huntingdon, circa 80 kilometer ten noorden van Londen. Een tweede man van 35 jaar die was aangehouden als mogelijke dader is vrijgelaten. De verdachte wordt van pogingen tot moord beschuldigd. Over zijn motieven is niets bekendgemaakt.

2 uur geleden
China en VS gaan directe militaire communicatielijn opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China en de VS gaan een directe militaire communicatielijn opzetten om te voorkomen dat spanningen uit de hand lopen. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gezegd dat de twee mogendheden met de directe communicatie willen voorkomen dat problemen escaleren en uitmonden in grote conflicten.

4 uur geleden
Kremlin ziet geen noodzaak voor top met Trump over Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland ziet "geen noodzaak" voor president Vladimir Poetin om zijn Amerikaanse collega Donald Trump te ontmoeten. Dat zei Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zondag, meldt staatspersbureau TASS.

5 uur geleden
Arrestatie Syriër in Berlijn die aanslag zou willen plegen

BERLIJN (ANP/AFP) - De politie heeft in Berlijn een 22-jarige Syriër gearresteerd die ervan wordt verdacht vanuit jihadistische motieven een zelfmoordaanslag in de Duitse hoofdstad te willen plegen. Justitie heeft dit niet nader toegelicht.

5 uur geleden
Hamas claimt resten van drie ex-gijzelaars te hebben gevonden

JERUZALEM (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft gezegd de stoffelijke resten te hebben getraceerd van drie overleden gijzelaars die vrijdag zouden worden overgedragen. Israël ontving vrijdag via het Rode Kruis de stoffelijke resten van drie personen, maar Israëlische onderzoekers stelden vast dat deze niet van voormalige Israëlische gijzelaars waren.

6 uur geleden