Politico: Biden zegt 375 miljoen dollar toe voor hulp aan Oekraïne
HIROSHIMA (ANP) - De Amerikaanse president Biden maakt tijdens de G7-top dit weekend bekend dat de VS een militair hulppakket van 375 miljoen dollar (346 miljoen euro) gaan leveren aan Oekraïne. Dat meldt nieuwssite Politico op basis van drie Amerikaanse en een Oekraïense bron.
Biden zou de aankondiging doen na zijn ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die zondag verwacht wordt op de top in het Japanse Hiroshima.
Het hulppakket zal bestaan uit onder meer gepantserde wagens, antitankwapens en artilleriegranaten. Dat is materieel dat de VS eerder ook al heeft geleverd aan Oekraïne.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
50 minuten geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
7 uur geleden