Politici VS: bestorming zal aantreden Biden niet in de weg staan
WASHINGTON (ANP) - Sommige Amerikaanse politici hebben al duidelijk gemaakt dat de bestorming van het Capitool de machtsoverdracht in hun land niet in de weg mag staan. CNN bericht dat nog onduidelijk is wanneer de verkiezingsuitslag alsnog zal worden bekrachtigd, maar volgens partijgenoten van aankomend president Joe Biden is er geen twijfel over mogelijk dat dat alsnog gaat gebeuren.
"Laat me duidelijk zijn: uiteindelijk zal Joe Biden op 20 januari worden beëdigd als president van de Verenigde Staten", schrijft de Democratische senator Tammy Duckworth op Twitter. Ze benadrukt dat de democratie zal winnen, niet een "meute" die achter een "wannabe flutdictator met fragiel ego aanloopt".
Aanhangers van Trump vielen het gebouw van het Amerikaanse parlement binnen toen politici bezig waren de verkiezingsuitslag goed te keuren. Bronnen zeggen nieuwszender CNN dat nog onduidelijk is wanneer die sessie hervat zal worden. Topfiguren binnen het Congres zouden afwachten tot de situatie weer onder controle is.
De Democraat Hakeem Jeffries wil door met het goedkeuren van de uitslag. "Het Capitool wordt schoongeveegd. Als het veilig is, gaan we weer aan de slag met onze grondwettelijke plichten", zei de afgevaardigde volgens de nieuwszender. Hij benadrukte dat de Amerikaanse rechtsstaat niet ondermijnd zal worden door het optreden van een "meute".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
18 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.
4 uur geleden