Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politici VS beschuldigen Coca-Cola van profiteren van krimpflatie

Politici VS beschuldigen Coca-Cola van profiteren van krimpflatie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse senator en een afgevaardigde in Washington hebben frisdrankproducenten Coca-Cola en PepsiCo en voedingsmiddelenproducent General Mills ervan beschuldigd over de ruggen van consumenten te profiteren van krimpflatie. Daarvan is sprake als de inhoud van een verpakking kleiner wordt, maar de prijs gelijk blijft.

"Helaas is deze prijsopdrijving een wijdverspreid probleem, waarbij bedrijfswinsten verantwoordelijk zijn voor meer dan de helft van de inflatie", schrijven senator Elizabeth Warren en afgevaardigde Madeleine Dean in brieven aan de bestuursvoorzitters van de drie producenten.

PepsiCo, dat naast Pepsi cola ook de eigenaar is van 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli, wilde niet reageren tegen persbureau Bloomberg. General Mills en Coca-Cola, waaronder bijvoorbeeld Fanta en Sprite vallen, hebben nog niet gereageerd.

Cheerios

De Amerikaanse politici vroegen de drie bestuursvoorzitters verder de gemiddelde jaarlijkse prijzen tussen 2018 en 2024 van hun frisdranken en ontbijtgranen te delen. General Mills is het bedrijf achter bekende ontbijtgranen als Cheerios.

Het is niet de eerste keer dat grote snack- en frisdrankproducenten kritiek krijgen vanuit Washington om krimpflatie. President Joe Biden riep bedrijven in februari op hiermee te stoppen. "Doe me een lol. Het Amerikaanse publiek is het zat om voor de gek gehouden te worden", stelde hij in een videobericht op socialmediaplatform X. Hij noemde geen bedrijven, maar in het filmpje werden wel producten getoond, zoals een zak Doritos-chips, een fles Gatorade-frisdrank en een pak Oreo-koekjes.

Meer uit Financieel

EU ziet geen tekort vliegtuigbrandstof ondanks IEA-waarschuwing

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.

29 minuten geleden
Brussel investeert 180 miljoen in Europese clouddiensten voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.

1 uur geleden
IATA voorziet vluchtannuleringen Europa in mei om kerosinetekort

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.

1 uur geleden
Transavia en TUI schrappen geen vluchten vanwege kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.

2 uur geleden
Lufthansa schrapt opnieuw honderden vluchten om stakingen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Stakingen bij Lufthansa zorgen er vrijdag voor dat opnieuw honderden vluchten van het Duitse luchtvaartconcern zijn geschrapt. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geannuleerd.

3 uur geleden
Aanbieder schoollunches TommyTomato maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.

3 uur geleden
AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

4 uur geleden