Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politici VS beschuldigen Coca-Cola van profiteren van krimpflatie

Politici VS beschuldigen Coca-Cola van profiteren van krimpflatie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse senator en een afgevaardigde in Washington hebben frisdrankproducenten Coca-Cola en PepsiCo en voedingsmiddelenproducent General Mills ervan beschuldigd over de ruggen van consumenten te profiteren van krimpflatie. Daarvan is sprake als de inhoud van een verpakking kleiner wordt, maar de prijs gelijk blijft.

"Helaas is deze prijsopdrijving een wijdverspreid probleem, waarbij bedrijfswinsten verantwoordelijk zijn voor meer dan de helft van de inflatie", schrijven senator Elizabeth Warren en afgevaardigde Madeleine Dean in brieven aan de bestuursvoorzitters van de drie producenten.

PepsiCo, dat naast Pepsi cola ook de eigenaar is van 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli, wilde niet reageren tegen persbureau Bloomberg. General Mills en Coca-Cola, waaronder bijvoorbeeld Fanta en Sprite vallen, hebben nog niet gereageerd.

Cheerios

De Amerikaanse politici vroegen de drie bestuursvoorzitters verder de gemiddelde jaarlijkse prijzen tussen 2018 en 2024 van hun frisdranken en ontbijtgranen te delen. General Mills is het bedrijf achter bekende ontbijtgranen als Cheerios.

Het is niet de eerste keer dat grote snack- en frisdrankproducenten kritiek krijgen vanuit Washington om krimpflatie. President Joe Biden riep bedrijven in februari op hiermee te stoppen. "Doe me een lol. Het Amerikaanse publiek is het zat om voor de gek gehouden te worden", stelde hij in een videobericht op socialmediaplatform X. Hij noemde geen bedrijven, maar in het filmpje werden wel producten getoond, zoals een zak Doritos-chips, een fles Gatorade-frisdrank en een pak Oreo-koekjes.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

3 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.

6 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

7 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

8 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

8 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

9 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

10 uur geleden