Politici VS beschuldigen Coca-Cola van profiteren van krimpflatie
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse senator en een afgevaardigde in Washington hebben frisdrankproducenten Coca-Cola en PepsiCo en voedingsmiddelenproducent General Mills ervan beschuldigd over de ruggen van consumenten te profiteren van krimpflatie. Daarvan is sprake als de inhoud van een verpakking kleiner wordt, maar de prijs gelijk blijft.
"Helaas is deze prijsopdrijving een wijdverspreid probleem, waarbij bedrijfswinsten verantwoordelijk zijn voor meer dan de helft van de inflatie", schrijven senator Elizabeth Warren en afgevaardigde Madeleine Dean in brieven aan de bestuursvoorzitters van de drie producenten.
PepsiCo, dat naast Pepsi cola ook de eigenaar is van 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli, wilde niet reageren tegen persbureau Bloomberg. General Mills en Coca-Cola, waaronder bijvoorbeeld Fanta en Sprite vallen, hebben nog niet gereageerd.
Cheerios
De Amerikaanse politici vroegen de drie bestuursvoorzitters verder de gemiddelde jaarlijkse prijzen tussen 2018 en 2024 van hun frisdranken en ontbijtgranen te delen. General Mills is het bedrijf achter bekende ontbijtgranen als Cheerios.
Het is niet de eerste keer dat grote snack- en frisdrankproducenten kritiek krijgen vanuit Washington om krimpflatie. President Joe Biden riep bedrijven in februari op hiermee te stoppen. "Doe me een lol. Het Amerikaanse publiek is het zat om voor de gek gehouden te worden", stelde hij in een videobericht op socialmediaplatform X. Hij noemde geen bedrijven, maar in het filmpje werden wel producten getoond, zoals een zak Doritos-chips, een fles Gatorade-frisdrank en een pak Oreo-koekjes.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart uitgekomen op 2,6 procent, meldt Eurostat op basis van definitieve cijfers. De consumentenprijzen in het eurogebied zijn daarmee nog harder gestegen dan eerder gemeld, door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
17 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is donderdag bijna 6 eurocent goedkoper geworden aan de pomp. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,589 euro bedraagt. Een week geleden stond de dieselprijs nog op een recordhoogte van 2,819 euro per liter.
29 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Door stakingen bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa zijn donderdag opnieuw honderden vluchten in Duitsland geannuleerd. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geschrapt.
50 minuten geledenARTEIXO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inditex, het moederbedrijf van Zara, heeft te maken gekregen met een datalek. Er ligt geen informatie van klanten op straat, aldus de moderetailer. Het zou gaan om informatie over zakelijke relaties.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - EasyJet ziet nog geen tekort aan kerosine ontstaan op de luchthavens waar de Britse luchtvaartmaatschappij naartoe vliegt. Topman Kenton Jarvis stelt een maand vooruit te kunnen kijken en daar nog geen problemen te zien.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs van bestaande koopwoningen in Nederland is in het afgelopen kwartaal weer onder de half miljoen euro gezakt. Dat meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) donderdag. Een huis kostte in de eerste drie maanden van dit jaar gemiddeld 484.658 euro. Dat is 2,7 procent goedkoper dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - EasyJet waarschuwt voor een groter verlies in de eerste helft van het boekjaar dan verwacht. De Britse budgetvlieger noemt onzekerheden in de brandstofkosten en onzekerheid over het aantal boekingen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten als reden.
1 uur geleden