Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politici VS beschuldigen Coca-Cola van profiteren van krimpflatie

Politici VS beschuldigen Coca-Cola van profiteren van krimpflatie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse senator en een afgevaardigde in Washington hebben frisdrankproducenten Coca-Cola en PepsiCo en voedingsmiddelenproducent General Mills ervan beschuldigd over de ruggen van consumenten te profiteren van krimpflatie. Daarvan is sprake als de inhoud van een verpakking kleiner wordt, maar de prijs gelijk blijft.

"Helaas is deze prijsopdrijving een wijdverspreid probleem, waarbij bedrijfswinsten verantwoordelijk zijn voor meer dan de helft van de inflatie", schrijven senator Elizabeth Warren en afgevaardigde Madeleine Dean in brieven aan de bestuursvoorzitters van de drie producenten.

PepsiCo, dat naast Pepsi cola ook de eigenaar is van 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli, wilde niet reageren tegen persbureau Bloomberg. General Mills en Coca-Cola, waaronder bijvoorbeeld Fanta en Sprite vallen, hebben nog niet gereageerd.

Cheerios

De Amerikaanse politici vroegen de drie bestuursvoorzitters verder de gemiddelde jaarlijkse prijzen tussen 2018 en 2024 van hun frisdranken en ontbijtgranen te delen. General Mills is het bedrijf achter bekende ontbijtgranen als Cheerios.

Het is niet de eerste keer dat grote snack- en frisdrankproducenten kritiek krijgen vanuit Washington om krimpflatie. President Joe Biden riep bedrijven in februari op hiermee te stoppen. "Doe me een lol. Het Amerikaanse publiek is het zat om voor de gek gehouden te worden", stelde hij in een videobericht op socialmediaplatform X. Hij noemde geen bedrijven, maar in het filmpje werden wel producten getoond, zoals een zak Doritos-chips, een fles Gatorade-frisdrank en een pak Oreo-koekjes.

Meer uit Financieel

Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

1 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

2 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

2 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

4 uur geleden
Reuters: VS willen heffingen voor producten met staal verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.

5 uur geleden
VS steunen Panama na Chinese acties tegen schepen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.

5 uur geleden
Beurs Amsterdam beperkt verlies na opmerking Iraanse minister

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.

5 uur geleden