Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politici spreken op manifestatie voor Israël in Amstelveen

Politici spreken op manifestatie voor Israël in Amstelveen

AMSTELVEEN (ANP) - Meerdere Joodse organisaties houden zondagavond in het centrum van Amstelveen een manifestatie om solidariteit met Israël te tonen. De bijeenkomst wordt georganiseerd omdat maandag de dodelijke aanval van Hamas op Israël precies een jaar geleden is. Meerdere politici nemen het woord, onder wie Tweede Kamerleden Caroline van der Plas (BBB) en Don Ceder (ChristenUnie). Ook Eerste Kamerleden Boris Dittrich (D66) en Annabel Nanninga (JA21) spreken de aanwezigen toe.

Het evenement op het Stadsplein staat volgens de organisatoren in het teken van "solidariteit, rouw, herdenking en verbinding". Naast politici komen ook familieleden aan het woord van een Israëlische soldaat die gevangen is genomen door Hamas. In de middag is op het plein een replica van een ondergrondse tunnel in Gaza te zien. Volgens de Israëlische autoriteiten worden meerdere Israëlische gijzelaars vastgehouden in dergelijke tunnels door Hamas.

Onder meer het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is betrokken bij de organisatie van de manifestatie. De gemeente Amstelveen laat weten dat de organisatoren in eerste instantie zelf verantwoordelijk zijn voor de veiligheid van het evenement. "Uiteraard bereidt ook de overheid zich op de gebruikelijke manier voor om de manifestatie ordelijk en vreedzaam te laten verlopen." Er zijn zover bekend geen tegendemonstraties aangemeld, aldus de gemeente.

Op 7 oktober 2023 voerde Hamas een terreuraanval uit op Israël. Daarbij vielen ongeveer 1200 doden en werden zo'n 250 mensen als gijzelaars meegenomen naar de Gazastrook. Maandag wordt de aanval op verschillende plekken in ons land herdacht.

Meer uit Binnenland

Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

1 uur geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

1 uur geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

1 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

5 uur geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

5 uur geleden
600.000 bestanden gemeente Epe gestolen, ook persoonlijke data

EPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.

5 uur geleden
Verdachte Mels van B. van Barendrechtse zedenzaak in hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.

6 uur geleden