
Politici praten Belgische koning bij over regeringsvorming
BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip krijgt zaterdag een nieuw verslag van de pogingen een regering te vormen. Het is de tweede keer dat de twee zogenoemde preformateurs Bart De Wever en Paul Magnette het staatshoofd bijpraten in het paleis in Brussel.
De voorzitters van de twee grootste partijen in Vlaanderen en Wallonië, respectievelijk de Vlaams-nationalistische N-VA en de Parti Socialiste, hebben de Vlaamse sociaaldemocraten in principe bereid gevonden plaats te nemen in een regering, evenals de christendemocraten in beide landsdelen.
Voor een meerderheid wordt gezocht naar nog één andere partij. Daarvoor wordt gekeken in de liberale of groene hoek, maar die partijen stellen stevige voorwaarden aan regeringsdeelname. Bovendien hebben de Vlaamse en Waalse liberalen (Open VLD en MR) aangegeven samen in een coalitie te gaan zitten of helemaal niet.
Een doorbraak is tot nu toe uitgebleven. Daarom ligt ook het scenario van een minderheidsregering op tafel.
België ging in mei vorig jaar naar de stembus. Sindsdien zijn al veel pogingen om een coalitie te bouwen mislukt.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar zijn in de Bondsrepubliek zeker 250.000 buitenlanders Duitser geworden. De krant Welt am Sonntag noemt het een record. Het cijfer staat voor naturalisaties in dertien van de zestien deelstaten. Die Welt heeft voor 2024 geen gegevens ontvangen van de deelstaten Nedersaksen, Saksen-Anhalt en Sleeswijk-Holstein. In 2023 zijn in alle deelstaten samen 200.000 mensen genaturaliseerd en dat was toen ook al een record.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat hij de directeur van de National Portrait Gallery in Washington ontslaat. Op Truth Social laat hij weten dat hij Kim Sajet niet geschikt vindt voor de baan omdat zij in haar beleid diversiteit en inclusie belangrijk vindt. Dat zou haar volgens Trump ongeschikt maken voor deze functie.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse douane is gevraagd de politie extra te helpen bij de strengere grenscontroles. Het Duitse ministerie van Financiën, waar de douane onder valt, heeft dat bevestigd. Volgens een woordvoerster wordt het verzoek nog beoordeeld.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zal toegang weigeren aan Arabische ministers van Buitenlandse Zaken die van plan zijn een bijeenkomst te houden in de Palestijnse stad Ramallah. Dit meldden Israëlische media vrijdag. Het zou volgens de Israëlische tv-zender Channel 12 gaan om een delegatie ministers uit onder meer Jordanië, Egypte, Saoedi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. Nieuwssite Axios meldt dat het bezoek voor zondag gepland was.
7 uur geledenOLYMPIA (ANP) - Een vrachtwagenongeluk waarbij miljoenen bijen zijn vrijgekomen, heeft geleid tot waarschuwingen in het westen van de Verenigde Staten. De politie heeft mensen opgeroepen de zwermen insecten te vermijden.
8 uur geledenDOVER (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Joe Biden is "optimistisch" over de toekomst na zijn onthulling dat hij een agressieve vorm van prostaatkanker heeft. Dat vertelde hij verslaggevers vrijdag. "De prognose is goed. We werken aan alles. Het gaat vooruit. Dus ik voel me goed", zei de 82-jarige Biden na een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Delaware.
8 uur geledenDOVER (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Joe Biden is "optimistisch" over de toekomst na zijn onthulling dat hij een agressieve vorm van prostaatkanker heeft. Dat vertelde hij verslaggevers vrijdag. "De prognose is goed. We werken aan alles. Het gaat vooruit. Dus ik voel me goed", zei de 82-jarige Biden na een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Delaware.
12 uur geleden