Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politici: Brenninkmeijer was voorvechter van de rechtsstaat

Politici: Brenninkmeijer was voorvechter van de rechtsstaat

DEN HAAG (ANP) - Politiek Den Haag betreurt het overlijden van oud-ombudsman Alex Brenninkmeijer. Vanuit het kabinet en de Kamer spreken politici hun medeleven uit voor de nabestaanden en prijzen ze zijn werk, vooral om de rechtsstaat te versterken.

"Alex was gedreven, aimabel en stond als Nationaal ombudsman en lid van de Europese Rekenkamer pal voor de burger en de rechtsstaat", schrijft minister van Financiën en vicepremier Sigrid Kaag. Volgens Wopke Hoekstra (tevens vicepremier en minister van Buitenlandse Zaken) heeft hij "een belangrijke bijdrage geleverd aan het beter functioneren van Nederland en van de EU". Rutte noemt hem een "kritisch denker die stond voor het recht en rechtvaardigheid".

Minister van Binnenlandse Zaken Hanke Bruins Slot stond tijdens een Tweede Kamerdebat over een aantal wetsvoorstellen over integriteit stil bij de dood van Brenninkmeijer. "Hij heeft in zijn loopbaan in belangrijke mate bijgedragen aan de ontwikkeling van moreel leiderschap in de publieke sector, en hij wees daarbij ook vaak en veelvuldig op het belang van integriteit", aldus de minister.

'Verdrietig nieuws'

"Och, wat een verlies. Ontzettend verdrietig", twittert GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet. Renske Leijten van de SP noemt hem een "eerlijk man, vrije geest en kritisch volger van de rechtsstaat en overheid". Zelfstandig Kamerlid Pieter Omtzigt zegt dat Brenninkmeijer "streed voor de rechtsstaat, niet als iets abstracts maar voor gerechtigheid voor burgers".

Partij voor de Dieren-leider Esther Ouwehand omschrijft hem als een "groot strijder tegen onrecht, die zo belangrijk is geweest voor zoveel mensen". "Met het hart op de juiste plaats heeft ⁦Alexander Brenninkmeijer zich ingezet voor de samenleving", voegt DENK-leider Farid Azarkan daaraan toe. Caroline van der Plas (BBB) schrijft: "Verdrietig nieuws. En veel te jong overleden."

Meer uit Binnenland

Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

3 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

4 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

5 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

6 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

6 uur geleden
Amerikaanse straf Singh door rechter omgezet naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

6 uur geleden
Tielen: niet alle scholen voor speciaal onderwijs moeten dicht

DEN HAAG (ANP) - Scholen waar speciaal onderwijs wordt gegeven blijven bestaan. Dat meldt staatssecretaris Judith Tielen (OCW, VVD) in reactie op een enquête van de Algemene Onderwijsbond, waarin naar voren kwam dat meer dan de helft van de leraren negatief is over het samenvoegen van regulier en speciaal onderwijs. Volgens de bewindsvrouw blijkt uit de enquête dat er een misverstand bestaat over hoe ver het kabinet wil gaan qua samenvoeging van onderwijstypes.

6 uur geleden