Politici: Brenninkmeijer was voorvechter van de rechtsstaat
DEN HAAG (ANP) - Politiek Den Haag betreurt het overlijden van oud-ombudsman Alex Brenninkmeijer. Vanuit het kabinet en de Kamer spreken politici hun medeleven uit voor de nabestaanden en prijzen ze zijn werk, vooral om de rechtsstaat te versterken.
"Alex was gedreven, aimabel en stond als Nationaal ombudsman en lid van de Europese Rekenkamer pal voor de burger en de rechtsstaat", schrijft minister van Financiën en vicepremier Sigrid Kaag. Volgens Wopke Hoekstra (tevens vicepremier en minister van Buitenlandse Zaken) heeft hij "een belangrijke bijdrage geleverd aan het beter functioneren van Nederland en van de EU". Rutte noemt hem een "kritisch denker die stond voor het recht en rechtvaardigheid".
Minister van Binnenlandse Zaken Hanke Bruins Slot stond tijdens een Tweede Kamerdebat over een aantal wetsvoorstellen over integriteit stil bij de dood van Brenninkmeijer. "Hij heeft in zijn loopbaan in belangrijke mate bijgedragen aan de ontwikkeling van moreel leiderschap in de publieke sector, en hij wees daarbij ook vaak en veelvuldig op het belang van integriteit", aldus de minister.
'Verdrietig nieuws'
"Och, wat een verlies. Ontzettend verdrietig", twittert GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet. Renske Leijten van de SP noemt hem een "eerlijk man, vrije geest en kritisch volger van de rechtsstaat en overheid". Zelfstandig Kamerlid Pieter Omtzigt zegt dat Brenninkmeijer "streed voor de rechtsstaat, niet als iets abstracts maar voor gerechtigheid voor burgers".
Partij voor de Dieren-leider Esther Ouwehand omschrijft hem als een "groot strijder tegen onrecht, die zo belangrijk is geweest voor zoveel mensen". "Met het hart op de juiste plaats heeft Alexander Brenninkmeijer zich ingezet voor de samenleving", voegt DENK-leider Farid Azarkan daaraan toe. Caroline van der Plas (BBB) schrijft: "Verdrietig nieuws. En veel te jong overleden."
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
5 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport neemt het advies van de Gezondheidsraad over en neemt een vaccinatie tegen meningokokken B niet op in het rijksvaccinatieprogramma. Volgens de raad wegen de voordelen niet op tegen de nadelen. Als er nieuwe vaccins voor komen, kan dit besluit veranderen.
8 uur geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
8 uur geleden