Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politici: Brenninkmeijer was voorvechter van de rechtsstaat

Politici: Brenninkmeijer was voorvechter van de rechtsstaat

DEN HAAG (ANP) - Politiek Den Haag betreurt het overlijden van oud-ombudsman Alex Brenninkmeijer. Vanuit het kabinet en de Kamer spreken politici hun medeleven uit voor de nabestaanden en prijzen ze zijn werk, vooral om de rechtsstaat te versterken.

"Alex was gedreven, aimabel en stond als Nationaal ombudsman en lid van de Europese Rekenkamer pal voor de burger en de rechtsstaat", schrijft minister van Financiën en vicepremier Sigrid Kaag. Volgens Wopke Hoekstra (tevens vicepremier en minister van Buitenlandse Zaken) heeft hij "een belangrijke bijdrage geleverd aan het beter functioneren van Nederland en van de EU". Rutte noemt hem een "kritisch denker die stond voor het recht en rechtvaardigheid".

Minister van Binnenlandse Zaken Hanke Bruins Slot stond tijdens een Tweede Kamerdebat over een aantal wetsvoorstellen over integriteit stil bij de dood van Brenninkmeijer. "Hij heeft in zijn loopbaan in belangrijke mate bijgedragen aan de ontwikkeling van moreel leiderschap in de publieke sector, en hij wees daarbij ook vaak en veelvuldig op het belang van integriteit", aldus de minister.

'Verdrietig nieuws'

"Och, wat een verlies. Ontzettend verdrietig", twittert GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet. Renske Leijten van de SP noemt hem een "eerlijk man, vrije geest en kritisch volger van de rechtsstaat en overheid". Zelfstandig Kamerlid Pieter Omtzigt zegt dat Brenninkmeijer "streed voor de rechtsstaat, niet als iets abstracts maar voor gerechtigheid voor burgers".

Partij voor de Dieren-leider Esther Ouwehand omschrijft hem als een "groot strijder tegen onrecht, die zo belangrijk is geweest voor zoveel mensen". "Met het hart op de juiste plaats heeft ⁦Alexander Brenninkmeijer zich ingezet voor de samenleving", voegt DENK-leider Farid Azarkan daaraan toe. Caroline van der Plas (BBB) schrijft: "Verdrietig nieuws. En veel te jong overleden."

Meer uit Binnenland

Opkomst Rotterdam wat hoger dan vier jaar geleden

ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.

40 minuten geleden
14-jarige verwond met mes door 1 of 2 jongens in Breda

BREDA (ANP) - In Breda is woensdagavond een 14-jarige jongen verwond met een mes. Hij moest naar het ziekenhuis. Een of twee jongens zijn de mogelijke daders, meldt de politie.

42 minuten geleden
Om 19.00 uur had 44 procent gestemd in azc-referendum Haaksbergen

HAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.

2 uur geleden
CJIB positief over kwijtschelding ophoging verkeersboetes

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.

4 uur geleden
Bijna duizend schademeldingen na aardbeving Drenthe

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.

6 uur geleden
Meer advocaten in Nederland, sociale advocatuur blijft krimpen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.

6 uur geleden
OM in België eist in hoger beroep vijf jaar cel in Funcapszaak

ANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.

7 uur geleden