Polite zoekt getuigen van onrust Velsen-Noord
VELSEN-NOORD (ANP) - De politie is op zoek naar getuigen die iets hebben gezien van de onrust maandag in Velsen-Noord. Daar misdroeg een groep van zo'n veertig jongeren zich door onder meer de politie te bekogelen met zwaar illegaal vuurwerk en glas. Ook vernielden ze een aantal hekken, verkeersborden en een kerstboom en werd vuurwerk bij een supermarkt naar binnen gegooid.
Wie hier iets van gezien heeft, wordt opgeroepen zich te melden bij de politie. Een 15-jarige uit Velsen-Noord werd aangehouden vanwege het op zak hebben en afsteken van illegaal vuurwerk. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit.
De jongeren gingen rond 17.00 uur de straat op na een oproep op sociale media. Hoewel de oproep onder druk van de politie was ingetrokken, kon niet worden voorkomen dat jongeren toch gehoor gaven aan het bericht. Burgemeester Frank Dales gaf een noodbevel uit vanwege de onrust en riep inwoners op niet zonder noodzaak naar buiten te gaan. De Mobiele Eenheid slaagde erin de rust tegen 22.00 uur weer te herstellen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
6 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
14 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
15 uur geleden