Polite zoekt getuigen van onrust Velsen-Noord
VELSEN-NOORD (ANP) - De politie is op zoek naar getuigen die iets hebben gezien van de onrust maandag in Velsen-Noord. Daar misdroeg een groep van zo'n veertig jongeren zich door onder meer de politie te bekogelen met zwaar illegaal vuurwerk en glas. Ook vernielden ze een aantal hekken, verkeersborden en een kerstboom en werd vuurwerk bij een supermarkt naar binnen gegooid.
Wie hier iets van gezien heeft, wordt opgeroepen zich te melden bij de politie. Een 15-jarige uit Velsen-Noord werd aangehouden vanwege het op zak hebben en afsteken van illegaal vuurwerk. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit.
De jongeren gingen rond 17.00 uur de straat op na een oproep op sociale media. Hoewel de oproep onder druk van de politie was ingetrokken, kon niet worden voorkomen dat jongeren toch gehoor gaven aan het bericht. Burgemeester Frank Dales gaf een noodbevel uit vanwege de onrust en riep inwoners op niet zonder noodzaak naar buiten te gaan. De Mobiele Eenheid slaagde erin de rust tegen 22.00 uur weer te herstellen.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
9 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
11 uur geleden