Polestar wil elektrische auto's vaker in winkels verkopen
GOTENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe topman van Polestar wil meer auto's bij dealers verkopen en niet alleen online, in een poging de dalende verkopen te stoppen. De Zweedse fabrikant van elektrische auto's heeft last van toegenomen concurrentie uit China, hoge kosten en een verzwakte vraag naar stekkerwagens.
Tot voor kort konden klanten de auto's wel bekijken in de showrooms en proefritten maken, maar voor de daadwerkelijke aankoop moesten ze naar de website van het bedrijf. In Nederland heeft Polestar onder meer showrooms in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Eindhoven.
Voormalig Opel-topman Michael Lohscheller, die sinds 1 oktober de baas is bij Polestar, zei dat hij een onderzoek naar de bedrijfsvoering en strategie is gestart. Een belangrijk onderdeel van het "toekomstige succes" moet zijn dat het bedrijf van "het tonen naar het actief verkopen" van auto's gaat. In het derde kwartaal zijn de leveringen van Polestar met 15 procent afgenomen vergeleken met een jaar eerder, tot 11.900 voertuigen. Hiermee voegt Polestar zich bij een reeks Europese autofabrikanten die recent forse dalingen in verkoopcijfers rapporteerden.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
7 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
22 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
1 dag geleden