
Polen zonder Lewandowski tegen Oranje, Lang op de tribune
ROTTERDAM (ANP) - Robert Lewandowski ontbreekt zaterdagavond bij Polen in de Nations League-wedstrijd tegen het Nederlands elftal. De Poolse spits van Bayern München zit niet bij de selectie van 23 spelers die bondscoach Czeslaw Michniewicz heeft doorgegeven aan de UEFA. In de wedstrijdselectie van Oranje ontbreekt Noa Lang, die op de tribunes van De Kuip moet plaatsnemen. De aanvaller van Club Brugge had woensdag tegen Wales nog een basisplaats.
Bondscoach Louis van Gaal had eerder al gezegd dat Vincent Janssen het duel met Polen overslaat. De spits van de Mexicaanse ploeg Monterrey sloot pas deze week aan bij Oranje omdat hij vorige weekeinde trouwde in de Verenigde Staten. Janssen ontbrak daardoor in de gewonnen uitwedstrijden tegen België (1-4) en Wales (1-2). Hij mag dinsdag in de afsluitende interland tegen Wales in De Kuip wel spelen van Van Gaal.
De Poolse bondscoach Michniewicz liet vrijdag al doorschemeren dat Lewandowski mogelijk zou ontbreken tegen Oranje. De 33-jarige topschutter, die wil vertrekken bij Bayern München, krijgt rust met het oog op de thuiswedstrijd van dinsdag in Warschau tegen België. Ook oud-Ajacied Arek Milik ontbreekt in de Poolse wedstrijdselectie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is verdediger Emerson Royal enige tijd kwijt. De Braziliaanse international heeft zaterdag in een oefenduel van zijn land met Marokko een knieblessure opgelopen. De club uit de Premier League meldde dinsdag dat Emerson een operatie moet ondergaan.
9 minuten geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalunie UEFA maakt volgende week dinsdag bekend waar het EK voetbal voor vrouwen in 2025 wordt gehouden. Aanvankelijk zou dat besluit al in januari vallen, maar de UEFA wilde van ten minste een van de vier kandidaten een meer gedetailleerde financiële onderbouwing. Frankrijk, Polen, Zwitserland en de noordelijke landen Denemarken, Finland, Noorwegen en Zweden gezamenlijk dingen mee naar de organisatie van het toernooi.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Spanje mist dinsdagavond in het EK-kwalificatieduel met Schotland Dani Olmo. De aanvallende middenvelder van RB Leipzig, zaterdag goed voor de openingstreffer in het met 3-0 gewonnen duel met Noorwegen, haakte maandag tijdens de laatste training af met fysieke klachten.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Voor De Graafschap-trainer Adrie Poldervaart begint deze week een volgende fase van zijn herstel. De coach is sinds begin februari geveld door een zeldzame variant van het Guillain Barré-syndroom. "Woensdag heb ik een intake voor ergotherapie en vrijdag staat de intake voor fysiotherapie gepland", meldt Poldervaart op de website van de club uit de Keuken Kampioen Divisie.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De doelman van het nationale elftal van Peru, Pedro Gallese, is maandagavond laat gearresteerd door de Spaanse politie na een opstootje voor het hotel van de ploeg in Madrid. Peru speelt dinsdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen Marokko in de Spaanse hoofdstad.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal stapte maandag met een slecht gevoel van het veld na de zege van 3-0 op Gibraltar in de EK-kwalificatie. "Ja, het had beter gemoeten. Je probeert ze kapot te spelen. Dan moet je zuinig zijn in balbezit en soms snel van kant wisselen. We waren slordig in balbezit. Het was een hele lastige avond", zei hij tegen de NOS.
14 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Bulgarije heeft ook de tweede wedstrijd in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap van volgend jaar verloren. Het elftal van bondscoach Mladen Krstajic ging in Boedapest met 3-0 onderuit tegen Hongarije. Bulgarije, dat in 2004 voor het laatst meedeed aan een eindtoernooi, was het kwalificatietraject vrijdag gestart met een nederlaag tegen Montenegro (0-1). AZ-speler Milos Kerkez had een basisplaats bij Hongarije.
14 uur geleden