Polen zonder Lewandowski tegen Oranje, Lang op de tribune
ROTTERDAM (ANP) - Robert Lewandowski ontbreekt zaterdagavond bij Polen in de Nations League-wedstrijd tegen het Nederlands elftal. De Poolse spits van Bayern München zit niet bij de selectie van 23 spelers die bondscoach Czeslaw Michniewicz heeft doorgegeven aan de UEFA. In de wedstrijdselectie van Oranje ontbreekt Noa Lang, die op de tribunes van De Kuip moet plaatsnemen. De aanvaller van Club Brugge had woensdag tegen Wales nog een basisplaats.
Bondscoach Louis van Gaal had eerder al gezegd dat Vincent Janssen het duel met Polen overslaat. De spits van de Mexicaanse ploeg Monterrey sloot pas deze week aan bij Oranje omdat hij vorige weekeinde trouwde in de Verenigde Staten. Janssen ontbrak daardoor in de gewonnen uitwedstrijden tegen België (1-4) en Wales (1-2). Hij mag dinsdag in de afsluitende interland tegen Wales in De Kuip wel spelen van Van Gaal.
De Poolse bondscoach Michniewicz liet vrijdag al doorschemeren dat Lewandowski mogelijk zou ontbreken tegen Oranje. De 33-jarige topschutter, die wil vertrekken bij Bayern München, krijgt rust met het oog op de thuiswedstrijd van dinsdag in Warschau tegen België. Ook oud-Ajacied Arek Milik ontbreekt in de Poolse wedstrijdselectie.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
5 minuten geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
23 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.
3 uur geleden