Polen zet opnieuw straaljagers in na aanval op Oekraïne
WARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.
Behalve Poolse toestellen stegen ook vliegtuigen van bondgenoten op, waaronder Nederlandse F-35's. Ook is een tankvliegtuig vanaf Vliegbasis Eindhoven opgestegen, aldus een woordvoerder van Defensie. De luchtverdediging en radarsystemen aan de grond werden ook geactiveerd. Eerder deze maand haalden Nederlandse F-35's nog Russische drones neer die het Poolse luchtruim binnendrongen.
Het gebeurt vaker dat de luchtmacht van Polen en bondgenoten uit voorzorg wordt ingezet bij Russische aanvallen op Oekraïne. Nadat vorige week vermoedelijk Russische drones het Poolse luchtruim binnenvlogen, is de situatie extra gespannen. Bovendien meldde de Estse regering vrijdag dat Russische straaljagers het luchtruim van Estland waren binnengevlogen, al ontkent Moskou dat.
Meer uit Buitenland
PHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
10 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
12 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
13 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
14 uur geleden