Polen: Zelensky deze week naar Warschau
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky brengt komende woensdag een bezoek aan Polen, meldt een adviseur van de Poolse president. Het gaat om een officieel bezoek.
"Het bezoek vindt plaats op uitnodiging van president Andrzej Duda. Er zullen lange, uitgebreide gesprekken zijn, niet alleen over de veiligheidssituatie, maar ook over economische en politieke steun", zei Duda's adviseur Marcin Przydacz tegen radiostation RMF.
Verder heeft Zelensky onder meer een ontmoeting met Oekraïense vluchtelingen. Veel Oekraïners vluchtten naar Polen na de Russische invasie vorig jaar. Polen leverde bovendien als eerste land straaljagers aan Oekraïne en het land speelde een voortrekkersrol bij de totstandkoming van een internationale coalitie die moderne Leopard 2-tanks levert.
Het is niet het eerste bezoek van Zelensky aan Polen sinds er oorlog in zijn land woedt. In december en februari was hij ook al in Polen voor ontmoetingen met Duda.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.
5 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.
6 uur geleden