Polen: Zelensky deze week naar Warschau
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky brengt komende woensdag een bezoek aan Polen, meldt een adviseur van de Poolse president. Het gaat om een officieel bezoek.
"Het bezoek vindt plaats op uitnodiging van president Andrzej Duda. Er zullen lange, uitgebreide gesprekken zijn, niet alleen over de veiligheidssituatie, maar ook over economische en politieke steun", zei Duda's adviseur Marcin Przydacz tegen radiostation RMF.
Verder heeft Zelensky onder meer een ontmoeting met Oekraïense vluchtelingen. Veel Oekraïners vluchtten naar Polen na de Russische invasie vorig jaar. Polen leverde bovendien als eerste land straaljagers aan Oekraïne en het land speelde een voortrekkersrol bij de totstandkoming van een internationale coalitie die moderne Leopard 2-tanks levert.
Het is niet het eerste bezoek van Zelensky aan Polen sinds er oorlog in zijn land woedt. In december en februari was hij ook al in Polen voor ontmoetingen met Duda.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - In Noorwegen zijn vijf mensen opgepakt in het onderzoek naar grootschalige fraude met diensten voor NAVO-schepen, meldt EU-justitiedienst Eurojust. Het bedrijf dat die diensten had moeten leveren, zou meer dan 1 miljoen euro hebben verdiend door valse facturen te versturen.
11 minuten geledenHAMBURG (ANP/AFP) - De advocaten van de Oekraïense verdachte van het opblazen van Nord Stream-pijpleidingen in 2022 stellen dat er mogelijk geen misdrijf heeft plaatsgevonden. Zij verklaarden op de eerste dag van het proces dat de leidingen een "Russisch wapen" waren en daarom mogelijk een legitiem doelwit.
16 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - In de misbruikzaak tegen de Britse acteur en komiek Russell Brand is hij door de aanklager in Londen een "seksueel roofdier" genoemd. De acteur wordt beschuldigd van vergrijpen tegen zes verschillende vrouwen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Colombia heeft officieel een ambassade in Jeruzalem geopend. Hiermee sluit het land zich aan bij een kleine groep landen, waaronder de Verenigde Staten, die deze stap hebben gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Journalisten van CNN, MS Now en Politico zullen voorlopig toegang tot het Witte Huis behouden. Dit oordeelde een Amerikaanse rechter. De media moeten toegelaten worden zolang de rechtszaak nog loopt waarin een definitief oordeel wordt geveld over de toegang van de mediaorganisaties tot het Witte Huis.
4 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de arrestatie van een Japanse journalist, meldt persbureau Kyodo. Tokio heeft opgeroepen tot een "eerlijke en onpartijdige behandeling" voor de verslaggever, die wordt beschuldigd van spionage.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse politie is het hoofdkantoor van de oppositiegezinde zender Halk TV binnengevallen. Live-uitzendingen zijn stilgelegd. Dit meldde de zender woensdagochtend op X.
5 uur geleden