Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen wil lockdown versoepelen

Polen wil lockdown versoepelen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat vanaf 19 april lockdown-maatregelen versoepelen. Er worden waarschijnlijk eerst beperkingen opgeheven waar winkels nu mee te maken hebben, maakte de regering bekend.

De Poolse autoriteiten hebben tot dusver bij bijna 7000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het coronavirus. Zeker 245 patiënten zijn overleden.

De Poolse regering sloot vorige maand de grenzen voor buitenlanders om verdere verspreiding van het virus te voorkomen. Ook moeten de meeste winkels in elk geval tot 19 april dicht blijven.

Presidentsverkiezingen

Minister Lukasz Szumowski van Volksgezondheid zei op de radio dat economische beperkingen vanaf 19 april geleidelijk worden ingetrokken. Een regeringswoordvoerder stelde dat op woensdag of donderdag wordt besloten over het schrappen van andere maatregelen.

Polen houdt volgende maand ook presidentsverkiezingen. Kiezers moeten vanwege de coronacrisis waarschijnlijk per post stemmen.

Meer uit Buitenland

Indiase leider voor het eerst in jaren weer naar China

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi gaat voor het eerst in jaren weer naar China. Hij bezoekt daar eind augustus een top van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SCO), maakte zijn nationale veiligheidsadviseur Ajit Doval bekend. Doval sprak over "nieuwe energie" in de diplomatieke betrekkingen met China.

23 minuten geleden
Legerchefs NAVO overleggen over Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De legerchefs van de NAVO-landen bespreken woensdag hoe het na de laatste diplomatieke ontwikkelingen verder moet met de oorlog in Oekraïne. De hoogste commandant van de NAVO in Europa was bij de Amerikaans-Russische top in Alaska en brengt verslag uit.

28 minuten geleden
Oklahoma legt leraren uit New York en Californië 'woke-test' op

OKLAHOMA CITY (ANP) - Leraren uit de Amerikaanse staten New York en Californië die aan de slag willen gaan in Oklahoma moeten voortaan bewijzen dat ze niet te links of 'woke' zijn, melden onder meer The Washington Post en MSNBC News. De onderwijsautoriteiten van Oklahoma hebben een vragenlijst van vijftig vragen opgesteld en noemen die de "America First-test", vernoemd naar het beleid van president Donald Trump.

40 minuten geleden
Bronnen: Poetin oppert Moskou als locatie voor vredesoverleg

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische leider Vladimir Poetin heeft voorgesteld vredesoverleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te houden in de Russische hoofdstad Moskou. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau AFP.

1 uur geleden
Meer dan 1100 doden in Spanje gelinkt aan hittegolf

MADRID (ANP/AFP) - De hoge temperaturen in Spanje van de afgelopen weken hebben waarschijnlijk meer dan duizend mensen het leven gekost. Het gezondheidsinstituut Carlos III schat dat 1149 doden kunnen worden toegeschreven aan de hitte.

1 uur geleden
Leider Canadese conservatieven terug in het parlement

OTTAWA (ANP/AFP) - De leider van de Canadese Conservatieve Partij keert terug in het parlement. Pierre Poilievre verloor zijn zetel in april bij de landelijke verkiezingen. Hij won maandag met ruime meerderheid een tussentijdse verkiezing in een ander kiesdistrict.

1 uur geleden
Bondgenoten overwegen nieuwe sancties tegen Poetin

LONDEN (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne overwegen nieuwe sancties tegen de Russische president Vladimir Poetin. Ze willen de druk opvoeren tot Poetin laat zien dat hij bereid is serieus werk te maken van het beëindigen van de oorlog tegen zijn buurland, meldde de Britse regering.

2 uur geleden