Polen wil lockdown versoepelen
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat vanaf 19 april lockdown-maatregelen versoepelen. Er worden waarschijnlijk eerst beperkingen opgeheven waar winkels nu mee te maken hebben, maakte de regering bekend.
De Poolse autoriteiten hebben tot dusver bij bijna 7000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het coronavirus. Zeker 245 patiënten zijn overleden.
De Poolse regering sloot vorige maand de grenzen voor buitenlanders om verdere verspreiding van het virus te voorkomen. Ook moeten de meeste winkels in elk geval tot 19 april dicht blijven.
Presidentsverkiezingen
Minister Lukasz Szumowski van Volksgezondheid zei op de radio dat economische beperkingen vanaf 19 april geleidelijk worden ingetrokken. Een regeringswoordvoerder stelde dat op woensdag of donderdag wordt besloten over het schrappen van andere maatregelen.
Polen houdt volgende maand ook presidentsverkiezingen. Kiezers moeten vanwege de coronacrisis waarschijnlijk per post stemmen.
Meer uit Buitenland
RETHYMNON (ANP/AFP) - De situatie rond de grote natuurbrand op het Griekse eiland Kreta is iets verbeterd, zegt de brandweer. Het vuur is nog niet onder controle en de autoriteiten waarschuwen dat de komende dagen nog moeilijk kunnen zijn.
6 minuten geledenCEUTA (ANP/RTR) - In de afgelopen 24 uur zijn naar schatting zo'n 49.000 migranten de Spaanse exclave Ceuta binnengedrongen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De meesten liepen over het strand naar een dam met hekken die de zee ingaat en migranten zou moeten stoppen. Ze gingen te water aan de Marokkaanse kant en zwommen om de dam heen om aan de Spaanse kant aan land te gaan.
38 minuten geledenMELILLA (ANP/DPA) - Ondanks de sluiting van de grens zijn ongeveer vierhonderd migranten erin geslaagd de Spaanse exclave Melilla binnen te dringen. De voorzitter van het bestuur van de autonome Spaanse stad, Juan José Imbroda, zei dat ze over een landweg en een dam erin slaagden binnen te komen, maar dat de toestand verder onder controle is.
39 minuten geledenBORDEAUX (ANP/RTR/AFP) - In het door natuurbranden getroffen zuidwesten van Frankrijk mogen vrijdag opnieuw duizenden mensen naar huis. Volgens de autoriteiten zijn de evacuatiebevelen inmiddels opgeheven voor 144.000 van de in totaal 220.000 geëvacueerde mensen.
46 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - De Indonesische douane heeft een Maleisische piloot opgepakt met meer dan 70.000 pillen ecstasy in zijn koffer. De man, die even daarvoor een passagiersvliegtuig had gevlogen, bleek zelf onder invloed te zijn van meth, MDMA en cocaïne. Hij kan de doodstraf of levenslang krijgen voor drugssmokkel.
1 uur geledenQUETTA (ANP/AFP) - Bij een explosie donderdag in een steenkoolmijn in het zuiden van Pakistan zijn zeker 34 mijnwerkers om het leven gekomen, meldde de lokale rampenbestrijdingsdienst vrijdag. De explosie werd veroorzaakt door de aanwezigheid van methaan, aldus de dienst.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse Hooggerechtshof gaat de zaak in behandeling nemen die is aangespannen door de medeoprichter van de activistische groep Palestine Action, Huda Ammori. Zij vecht een overheidsverbod aan dat al tot zeker 3500 arrestaties heeft geleid, onder wie ouderen en Holocaust-overlevenden.
5 uur geleden