Polen wil lockdown versoepelen
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat vanaf 19 april lockdown-maatregelen versoepelen. Er worden waarschijnlijk eerst beperkingen opgeheven waar winkels nu mee te maken hebben, maakte de regering bekend.
De Poolse autoriteiten hebben tot dusver bij bijna 7000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het coronavirus. Zeker 245 patiƫnten zijn overleden.
De Poolse regering sloot vorige maand de grenzen voor buitenlanders om verdere verspreiding van het virus te voorkomen. Ook moeten de meeste winkels in elk geval tot 19 april dicht blijven.
Presidentsverkiezingen
Minister Lukasz Szumowski van Volksgezondheid zei op de radio dat economische beperkingen vanaf 19 april geleidelijk worden ingetrokken. Een regeringswoordvoerder stelde dat op woensdag of donderdag wordt besloten over het schrappen van andere maatregelen.
Polen houdt volgende maand ook presidentsverkiezingen. Kiezers moeten vanwege de coronacrisis waarschijnlijk per post stemmen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
40 seconden geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
1 minuut geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
1 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
4 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
4 uur geleden