Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen wil kwaliteit graan uit Oekraïne controleren

Polen wil kwaliteit graan uit Oekraïne controleren

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen wil ladingen graan uit buurland Oekraïne structureel onderwerpen aan kwaliteitscontroles. Dat meldde onderminister van Landbouw Michal Kolodziejczak, die volgens Poolse media opmerkte dat doorgevoerd Oekraïens graan vaak wordt teruggestuurd naar Polen als het na aankomst in Duitsland van slechte kwaliteit blijkt te zijn.

De uitspraken van Kolodziejczak volgen op nieuwe protesten van Poolse boeren. Die demonstreren tegen Europese regelgeving en concurrentie uit buurland Oekraïne, dat geen lid is van de EU. Deelnemers aan de acties hebben wegen en grensovergangen geblokkeerd. De acties hebben de relatie tussen de buurlanden onder druk gezet.

Zo zou afgelopen weekend een truck zijn leeggehaald die Oekraïens graan vervoerde, tot ergernis van de Oekraïense autoriteiten. De burgemeester van de Oekraïense stad Lviv, die in de buurt van de grens ligt, vindt dergelijke acties in oorlogstijd ongepast. Hij zei dat "Oekraïners momenteel hun eigen bloed gebruiken om de velden te irrigeren met dit graan".

Meer uit Buitenland

Poetin stelt eendaagse wapenstilstand met Oekraïne voor op 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eendaagse wapenstilstand voorgesteld met Oekraïne. Dat heeft hij volgens het Kremlin gezegd in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het staakt-het-vuren zou moeten gelden op 9 mei, de Russische Dag van de Overwinning. Trump zou positief hebben gereageerd op het voorstel.

16 minuten geleden
Voormalig FBI-directeur Comey meldt zich bij rechter in Virginia

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.

31 minuten geleden
EC-voorzitter Von der Leyen: zeer vruchtbaar gesprek met Magyar

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft woensdag "een zeer vruchtbaar gesprek" gehad met de beoogde Hongaarse premier Peter Magyar. Volgens Von der Leyen hebben de twee tijdens een informele ontmoeting in Brussel gesproken over de stappen die Hongarije moet zetten om alsnog aanspraak te maken op de door de Commissie bevroren miljarden voor Hongarije, schrijft ze op X.

45 minuten geleden
Iranoorlog kostte VS tot nu toe 25 miljard dollar, zegt Pentagon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe 25 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat meldde de financieel controleur van het Amerikaanse ministerie van Defensie. De VS hebben sinds het uitbreken van de oorlog grote hoeveelheden munitie en raketten gebruikt voor aanvallen op Iran.

2 uur geleden
Londense politie beschouwt steekincident als terrorisme

LONDEN (ANP/AFP) - Een steekpartij waarbij twee gewonden vielen in de Londense wijk Golders Green is officieel aangemerkt als een terroristisch incident, meldt de politie. Die zegt te onderzoeken of de aanval specifiek gericht was op de Joodse gemeenschap in de wijk.

3 uur geleden
Familie van slachtoffers schietpartij Canada klaagt OpenAI aan

TUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Familieleden van slachtoffers van een dodelijke schietpartij in Canada in februari hebben een rechtszaak aangespannen tegen OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Het bedrijf zou de schutter acht maanden voor de aanslag als dreiging hebben aangemerkt, maar daarna niet de politie hebben gewaarschuwd.

4 uur geleden
Rebellengroep Mali ziet regime 'vroeg of laat' vallen

BAMAKO (ANP/AFP) - Het Malinese regime zal "vroeg of laat" vallen, zegt een woordvoerder van het Azawad Liberation Front (FLA). De separatisten eisen dat de Russische troepen die het leger steunen direct vertrekken.

4 uur geleden