Polen wil kwaliteit graan uit Oekraïne controleren
WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen wil ladingen graan uit buurland Oekraïne structureel onderwerpen aan kwaliteitscontroles. Dat meldde onderminister van Landbouw Michal Kolodziejczak, die volgens Poolse media opmerkte dat doorgevoerd Oekraïens graan vaak wordt teruggestuurd naar Polen als het na aankomst in Duitsland van slechte kwaliteit blijkt te zijn.
De uitspraken van Kolodziejczak volgen op nieuwe protesten van Poolse boeren. Die demonstreren tegen Europese regelgeving en concurrentie uit buurland Oekraïne, dat geen lid is van de EU. Deelnemers aan de acties hebben wegen en grensovergangen geblokkeerd. De acties hebben de relatie tussen de buurlanden onder druk gezet.
Zo zou afgelopen weekend een truck zijn leeggehaald die Oekraïens graan vervoerde, tot ergernis van de Oekraïense autoriteiten. De burgemeester van de Oekraïense stad Lviv, die in de buurt van de grens ligt, vindt dergelijke acties in oorlogstijd ongepast. Hij zei dat "Oekraïners momenteel hun eigen bloed gebruiken om de velden te irrigeren met dit graan".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger zegt in Teheran het hoofdkwartier van de Iraanse Revolutionaire Garde, de elitetroepen van het Iraanse regime, te hebben vernietigd. Sinds zaterdagochtend voeren de Verenigde Staten samen met Israël aanvallen uit op Iran om de regering van dat land omver te werpen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Turkije is bereid te bemiddelen in de strijd in het Midden-Oosten, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagavond op X. Ze verwelkomt die bereidheid, net zoals de insteek van Turkije om een oplossing te vinden via vreedzame middelen. "We zijn het erover eens dat diplomatie de enige haalbare weg voorwaarts is", schrijft de politica.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De gebeurtenissen in Iran mogen niet leiden tot escalatie, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas zondagavond in een verklaring namens de 27 EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Als dat wel gebeurt, bedreigt dat onder meer het Midden-Oosten en Europa met onvoorspelbare gevolgen, ook op economisch gebied.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De partij van de voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad heeft ontkend dat hij dood is. Het Iraanse staatspersbureau ILNA meldde dat hij zaterdag bij een luchtaanval op zijn huis in het oosten van Teheran was omgekomen, maar dat klopt volgens de partij Dolate Bahar niet, aldus hetzelfde persbureau. Ook familieleden zouden hebben gezegd dat de 69-jarige politicus niet om het leven is gekomen.
2 uur geledenKARACHI (ANP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten in verschillende plaatsen in Pakistan zijn volgens plaatselijke media meer dan twintig doden gevallen. Bij het consulaat van de VS in de havenstad Karachi vielen negen doden en tientallen gewonden toen er geschoten werd.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Duizenden aanhangers van Hezbollah hielden zondag een mars in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, het bolwerk van de Libanese beweging. Ze rouwden om de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei, die zaterdagmorgen omkwam bij een luchtaanval op Teheran.
4 uur geleden