Polen wil kwaliteit graan uit Oekraïne controleren
WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen wil ladingen graan uit buurland Oekraïne structureel onderwerpen aan kwaliteitscontroles. Dat meldde onderminister van Landbouw Michal Kolodziejczak, die volgens Poolse media opmerkte dat doorgevoerd Oekraïens graan vaak wordt teruggestuurd naar Polen als het na aankomst in Duitsland van slechte kwaliteit blijkt te zijn.
De uitspraken van Kolodziejczak volgen op nieuwe protesten van Poolse boeren. Die demonstreren tegen Europese regelgeving en concurrentie uit buurland Oekraïne, dat geen lid is van de EU. Deelnemers aan de acties hebben wegen en grensovergangen geblokkeerd. De acties hebben de relatie tussen de buurlanden onder druk gezet.
Zo zou afgelopen weekend een truck zijn leeggehaald die Oekraïens graan vervoerde, tot ergernis van de Oekraïense autoriteiten. De burgemeester van de Oekraïense stad Lviv, die in de buurt van de grens ligt, vindt dergelijke acties in oorlogstijd ongepast. Hij zei dat "Oekraïners momenteel hun eigen bloed gebruiken om de velden te irrigeren met dit graan".
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
6 uur geleden