Polen wil duizenden extra militairen bij grens met Belarus
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen is van plan tot wel 10.000 extra militairen naar de grens met Belarus te sturen om er de grenswacht te versterken. Defensieminister Mariusz Blaszczak heeft dat donderdag gezegd, een dag nadat bekend werd dat de grenswacht hulp krijgt van 2000 militairen.
"We verplaatsen ons leger dichter bij de grens met Belarus om de agressor weg te schrikken, zodat die ons niet durft aan te vallen", aldus de minister in een interview op de radio. Van de 10.000 soldaten moeten er 4000 de grenswacht direct ondersteunen, de rest zal oproepbaar zijn.
Polen en Belarus delen een grens van 418 kilometer. Daar zijn nu al 2000 Poolse militairen. Woensdag werd bekend dat de Poolse grenswacht binnen twee weken wordt versterkt met nog eens 2000 militairen, nadat die om de hulp van 1000 militairen had gevraagd.
Polen maakt zich toenemende mate zorgen over Belarus, waar vorige maand het Russische huurlingenbedrijf Wagner naartoe is uitgeweken. Polen zegt onder meer dat Belarus en Rusland een nieuwe migrantenstroom op gang brengen om de regio te destabiliseren. Volgens de Poolse grenswacht hebben dit jaar 19.000 migranten geprobeerd vanuit Belarus Polen illegaal binnen te komen. Dat waren er in heel 2022 zo'n 16.000.
Meer uit Buitenland
LEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
38 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.
7 uur geleden