Polen wil duizenden extra militairen bij grens met Belarus
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen is van plan tot wel 10.000 extra militairen naar de grens met Belarus te sturen om er de grenswacht te versterken. Defensieminister Mariusz Blaszczak heeft dat donderdag gezegd, een dag nadat bekend werd dat de grenswacht hulp krijgt van 2000 militairen.
"We verplaatsen ons leger dichter bij de grens met Belarus om de agressor weg te schrikken, zodat die ons niet durft aan te vallen", aldus de minister in een interview op de radio. Van de 10.000 soldaten moeten er 4000 de grenswacht direct ondersteunen, de rest zal oproepbaar zijn.
Polen en Belarus delen een grens van 418 kilometer. Daar zijn nu al 2000 Poolse militairen. Woensdag werd bekend dat de Poolse grenswacht binnen twee weken wordt versterkt met nog eens 2000 militairen, nadat die om de hulp van 1000 militairen had gevraagd.
Polen maakt zich toenemende mate zorgen over Belarus, waar vorige maand het Russische huurlingenbedrijf Wagner naartoe is uitgeweken. Polen zegt onder meer dat Belarus en Rusland een nieuwe migrantenstroom op gang brengen om de regio te destabiliseren. Volgens de Poolse grenswacht hebben dit jaar 19.000 migranten geprobeerd vanuit Belarus Polen illegaal binnen te komen. Dat waren er in heel 2022 zo'n 16.000.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Er moeten meer investeringen komen in EU-regio's die grenzen aan Rusland, Belarus en Oekraïne. Dat stelt de Europese Commissie woensdag in een strategie voor de oostgrens. Door de stagnerende economie trekken mensen steeds meer weg uit de grensregio's in Finland, Estland, Letland, Litouwen, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije.
29 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Oekraïense hoofdonderhandelaar heeft zich positief uitgelaten over het overleg met Rusland en de Verenigde Staten in Genève. "Er is vooruitgang, maar op dit moment kunnen er geen details worden vrijgegeven", zei Roestem Oemjerov tegen de pers.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bill White, de Amerikaanse ambassadeur in België, heeft een brief overhandigd aan de Belgische regering met daarin een "officiële klacht" over het Vlaams parlementslid Conner Rousseau. Dat deed hij toen hij dinsdag werd ontboden door de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot (Les Engagés) om kritiek op een gerechtelijk onderzoek naar religieuze besnijdenissen in Antwerpen.
36 minuten geledenSTRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne van woensdag is ten einde gekomen in Genève. De onderhandelingen duurden volgens de Oekraïense delegatie ongeveer twee uur.
1 uur geledenLYON (ANP) - Elf mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben doodgeslagen. Justitie onderzoekt "opzettelijke doodslag".
2 uur geleden