Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen wil duizenden extra militairen bij grens met Belarus

Polen wil duizenden extra militairen bij grens met Belarus

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen is van plan tot wel 10.000 extra militairen naar de grens met Belarus te sturen om er de grenswacht te versterken. Defensieminister Mariusz Blaszczak heeft dat donderdag gezegd, een dag nadat bekend werd dat de grenswacht hulp krijgt van 2000 militairen.

"We verplaatsen ons leger dichter bij de grens met Belarus om de agressor weg te schrikken, zodat die ons niet durft aan te vallen", aldus de minister in een interview op de radio. Van de 10.000 soldaten moeten er 4000 de grenswacht direct ondersteunen, de rest zal oproepbaar zijn.

Polen en Belarus delen een grens van 418 kilometer. Daar zijn nu al 2000 Poolse militairen. Woensdag werd bekend dat de Poolse grenswacht binnen twee weken wordt versterkt met nog eens 2000 militairen, nadat die om de hulp van 1000 militairen had gevraagd.

Polen maakt zich toenemende mate zorgen over Belarus, waar vorige maand het Russische huurlingenbedrijf Wagner naartoe is uitgeweken. Polen zegt onder meer dat Belarus en Rusland een nieuwe migrantenstroom op gang brengen om de regio te destabiliseren. Volgens de Poolse grenswacht hebben dit jaar 19.000 migranten geprobeerd vanuit Belarus Polen illegaal binnen te komen. Dat waren er in heel 2022 zo'n 16.000.

Meer uit Buitenland

VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

38 minuten geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

1 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

1 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

1 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

3 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

3 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

3 uur geleden