
Polen wil duizenden extra militairen bij grens met Belarus
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen is van plan tot wel 10.000 extra militairen naar de grens met Belarus te sturen om er de grenswacht te versterken. Defensieminister Mariusz Blaszczak heeft dat donderdag gezegd, een dag nadat bekend werd dat de grenswacht hulp krijgt van 2000 militairen.
"We verplaatsen ons leger dichter bij de grens met Belarus om de agressor weg te schrikken, zodat die ons niet durft aan te vallen", aldus de minister in een interview op de radio. Van de 10.000 soldaten moeten er 4000 de grenswacht direct ondersteunen, de rest zal oproepbaar zijn.
Polen en Belarus delen een grens van 418 kilometer. Daar zijn nu al 2000 Poolse militairen. Woensdag werd bekend dat de Poolse grenswacht binnen twee weken wordt versterkt met nog eens 2000 militairen, nadat die om de hulp van 1000 militairen had gevraagd.
Polen maakt zich toenemende mate zorgen over Belarus, waar vorige maand het Russische huurlingenbedrijf Wagner naartoe is uitgeweken. Polen zegt onder meer dat Belarus en Rusland een nieuwe migrantenstroom op gang brengen om de regio te destabiliseren. Volgens de Poolse grenswacht hebben dit jaar 19.000 migranten geprobeerd vanuit Belarus Polen illegaal binnen te komen. Dat waren er in heel 2022 zo'n 16.000.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De benoeming van een aantal rechters van het Duitse Constitutionele Hof is uitgesteld, nadat er ruzie was ontstaan binnen de coalitie. Het christendemocratische blok van bondskanselier Friedrich Merz trok een paar uur voor de stemming in het parlement de steun in voor een kandidaat die was aangedragen door coalitiegenoot SPD.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft voor het eerst zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi ontmoet. De ministers spraken elkaar op de ASEAN-top in Maleisië.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.
7 uur geleden