Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen wil dat EU alle handel met Rusland stopt

Polen wil dat EU alle handel met Rusland stopt

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Mateusz Morawiecki heeft bij de Europese Unie voorgesteld om alle handel met Rusland te stoppen, vanwege de inval in Oekraïne. Morawiecki wil dat Rusland nog strenger wordt gestraft door de EU.

"Polen stelt voor om zo snel mogelijk een handelsblokkade toe te voegen aan het pakket van sancties. Het gaat dan om handel via land en zee. Een volledige handelsban zal Rusland nog meer aanzetten tot nadenken over het beëindigen van deze gruwelijke oorlog", aldus Morawiecki.

Deze week werd een vierde sanctiepakket tegen Rusland goedgekeurd. Welke sancties dat zijn, is niet bekendgemaakt. Maar het was geen volledige ban op de handel.

Polen is een van de buurlanden van Oekraïne en al meer dan 2 miljoen vluchtelingen zijn vanuit Oekraïne het land binnengekomen. Zij zijn niet allemaal in Polen gebleven, sommigen zijn doorgereisd naar bijvoorbeeld Nederland of Duitsland.

Meer uit Buitenland

Voormalig bendelid schuldig bevonden aan moord op rapper Tupac

LAS VEGAS (ANP) - Voormalig bendelid Duane 'Keffe D' Davis is schuldig bevonden aan moord op de Amerikaanse hiphoplegende Tupac Shakur in 1996. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Tupac werd destijds volgens aanklagers "uit wraak" neergeschoten vanuit een voorbijrijdende witte Cadillac. Hij was 25 jaar oud en bevond zich op het hoogtepunt van zijn populariteit.

6 minuten geleden
Israël voert aanvallen in Gaza op en doodt vijf Palestijnen

GAZA-STAD (ANP) - Volgens Palestijnse gezondheidsfunctionarissen zijn bij twee Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zeker vijf mensen om het leven gekomen. Beide aanvallen waren in Gaza-Stad. Het Israëlische leger stelde dat de twee aanvallen gericht waren op Hamas-strijders.

7 minuten geleden
VS-legerminister Driscoll stapt op na spanningen met Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.

1 uur geleden
Politie schiet vrouw neer na steekpartij in hart van New York

NEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.

1 uur geleden
Hooggerechtshof staat bouw van Trumps balzaal vooralsnog toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.

4 uur geleden
Franse oud-premier Édouard Balladur (97) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.

6 uur geleden
Zweden tekent miljardencontract voor aankoop Franse fregatten

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.

8 uur geleden