Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen vraagt uitstel EU-boetes vanwege ontmanteling tuchtcollege

Polen vraagt uitstel EU-boetes vanwege ontmanteling tuchtcollege

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft de Europese Unie om uitstel gevraagd voor de boetes voor het ondermijnen van de rechterlijke onafhankelijkheid, omdat het land bezig is met het ontmantelen van een omstreden tuchtcollege voor rechters. Dat staat in een brief die afgelopen week naar de Europese Unie is gestuurd en door persbureau Reuters is ingezien.

Het tuchtcollege werd in 2017 door regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) ingesteld en wordt gezien als een manier om rechters te straffen die het niet eens zijn met de regering. Polen moet tot heden 70 miljoen euro aan dwangsommen betalen omdat het land de werkzaamheden van het tuchtcollege niet heeft stopgezet, ondanks dat de hoogste Europese rechter dat heeft opgedragen.

De Poolse ambassadeur bij de EU schrijft dat het hoofd van het Poolse hooggerechtshof al gestopt is met het doorsturen van sommige zaken naar het tuchtcollege. Er werden geen details over de ontmanteling verstrekt. De ambassadeur laat verder weten dat de regering bezig is met overleg over wetsvoorstellen voor verdere hervormingen van het rechtssysteem. Hij wil dat de Europese boetes worden opgeschort tot na de hervormingen.

Brussel maakte recent bekend op korte termijn betalingsverzoeken naar Polen te sturen en zei manieren te hebben om het geld zeker te stellen in het geval dat de regering weigert te betalen. De regering en de EU zijn ook verwikkeld in een ander conflict waar veel geld mee is gemoeid. Polen heeft in september een dwangsom van 500.000 euro per dag opgelegd gekregen omdat het land weigert een bruinkolenmijn te sluiten.

Meer uit Buitenland

Uiterst rechtse José Antonio Kast wint presidentsverkiezing Chili

SANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.

1 uur geleden
Identiteit mogelijke verdachte aanval op Brown University bekend

PROVIDENCE (ANP/AFP) - De identiteit is bekend van de mogelijke verdachte ('person of interest') die de politie van de Amerikaanse stad Providence heeft aangehouden in verband met de schietpartij op Brown University. Het gaat om de 24-jarige Benjamin Erickson uit de staat Wisconsin, meldt The Washington Post.

2 uur geleden
Schutters op Bondi Beach in Australië zijn vader en zoon

SYDNEY (ANP) - De twee schutters die vijftien mensen doodschoten tijdens een joods feest op het beroemde strand Bondi Beach in Sydney zijn een 50-jarige vader en zijn 24-jarige zoon. Dat heeft politiecommissaris Mal Lanyon bekendgemaakt tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
Media: Louvre vanaf maandag tot nader order dicht door staking

PARIJS (ANP) - De deuren van het Louvre in Parijs zijn vanaf maandag voor onbepaalde tijd gesloten vanwege een personeelsstaking, melden Franse media waaronder Le Figaro. De eisen van het personeel dateren al van voor de coronapandemie. De juwelenroof van 19 oktober zet daar nu kracht bij, aldus de krant.

3 uur geleden
Vredesgesprekken Oekraïne-VS in Berlijn gaan maandag verder

BERLIJN (ANP/RTR) - De gesprekken in Berlijn tussen Oekraïense en Amerikaanse functionarissen over voorstellen voor een oplossing van de oorlog in Oekraïne zijn zondag na meer dan vijf uur afgerond en worden maandag hervat. "De gesprekken duurden meer dan vijf uur en zijn voor vandaag beëindigd met de afspraak om morgenochtend verder te gaan", zei Dmytro Lytvyn, adviseur van president Volodymyr Zelensky.

4 uur geleden
Zeker 16 doden door busongeluk in Colombia

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Zeker zestien mensen zijn zondag om het leven gekomen toen een bus met scholieren in een ravijn stortte in Colombia. De jongeren, allen rond de 16 jaar, waren op schoolreis vanuit de Caribische regio van Colombia naar Medellín toen het ongeluk gebeurde, aldus de regionale gouverneur Andrés Julián Rendón, die ook 20 gewonden meldde. Er zaten 45 mensen in de bus.

4 uur geleden
Dodental aanslag in Sydney opgelopen tot minstens 16

SYDNEY (ANP) - Zeker zestien mensen zijn omgekomen door de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney, meldt de politie van de Australische deelstaat New South Wales op X. Eerder was sprake van twaalf doden, inclusief een van de schutters. Minstens veertig slachtoffers worden nog verzorgd in het ziekenhuis.

4 uur geleden