Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen versterkt grens met Belarus na schending luchtruim

Polen versterkt grens met Belarus na schending luchtruim

WARSCHAU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NAVO-lidstaat Polen stuurt meer troepen naar de grens met de Russische bondgenoot Belarus, omdat twee Belarussische militaire helikopters het Poolse luchtruim zouden hebben geschonden. De Belarussische autoriteiten in Minsk ontkennen dat en noemen de aantijging vergezocht. De schending zou tijdens een aangekondigde militaire oefening zijn gebeurd.

Het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken riep Minsk op het incident "onmiddellijk en grondig" uit te leggen. De Belarussische gezant in Polen werd op het matje geroepen. Warschau bracht de NAVO op de hoogte.

De spanningen tussen Polen en Belarus zijn verder opgelopen sinds het Russische huurlingenleger Wagner uitweek naar Belarus na de mislukte coup van Wagner-baas Jevgeni Prigozjin tegen Moskou. De Poolse regering zegt te vrezen dat Wagnerstrijders, verkleed als Belarussische grenswachters, illegale migranten helpen Polen binnen te komen om zo het land te ontregelen, kort voor de verkiezingen. Mogelijk infiltreren Wagnerhuurlingen ook zelf in Polen.

Meer uit Buitenland

Dalai Lama hoopt 130 jaar oud te worden

DHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.

14 minuten geleden
Zwemmen in Seine mag opnieuw na verbod van meer dan een eeuw

PARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.

1 uur geleden
Arrestatiebevel tegen Bosnisch-Servische leider Dodik ingetrokken

SARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosniƫ en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.

2 uur geleden
Dodental na stortvloed in Texas loopt op

AUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Trump tekent grote uitgavenwet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.

7 uur geleden
Doden en vermisten bij overstromingen in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.

10 uur geleden
Hamas zegt 'onmiddellijk' te willen onderhandelen over bestand

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israƫl in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.

11 uur geleden